Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Innovation Day: nové možnosti televizního vysílání

redakce 05.11.2014

České Radiokomunikace představily integrovanou technologickou platformu pro OTT služby a výhody hybridního TV vysílání HbbT.

Generální ředitel Českých Radiokomunikací Martin Gebauer vyzdvihl na odborné konferenci Innovation Day význam OTT služeb, které propojují televizní vysílání se světem internetu. Představil také integrovanou technologickou platformu Českých Radiokomunikací pro OTT služby a výhody hybridního TV vysílání HbbTV, které divákům umožní přístup k novému interaktivnímu obsahu a službám a televizním společnostem vytvoří prostor pro nové výnosy.

„HbbTV představuje jednoznačnou příležitost pro rozvoj pozemního televizního vysílání,“ uvedl Martin Gebauer. „Česká republika patří mezi země s nejrychlejší adopcí HbbTV vysílání v Evropě. To dává vysílatelům příležitost v dostatečném předstihu připravit pro HbbTV kvalitní aplikace a obsah a připravit diváky na jejich používání,“ dodal.

HbbTV se v České republice těší přízni řady televizních stanic. Česká televize začala poskytovat HbbTV služby jako první. TV Óčko ve spolupráci s Českými Radiokomunikacemi nabízí divákům prostřednictvím HbbTV bohatý interaktivní obsah a prodává zde i hudbu. Počet uživatelů HbbTV aplikace TV Óčko přitom významně převyšuje počet návštěvníků webových stránek této hudební televize. Od září testuje možnosti HbbTV také FTV Prima.

HbbTV využívá kombinace televizního vysílání s dodatečným obsahem přístupným prostřednictvím internetu. Divák si může stiskem červeného tlačítka na svém dálkovém ovladači vyvolat dodatečné informace o pořadech, sledovat předešlé či následující díly aktuálně vysílaného seriálu, využívat VoD služby, přistupovat do TV archivů anebo třeba provádět nákupy zboží či hudby v elektronické podobě, jako je tomu u TV Óčko. HbbTV však zpřístupňuje i tzv. zpětný kanál, divák tak má možnost bezprostředně reagovat na dění na obrazovce ve formě např. hlasování, zaslání komentáře apod.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud