Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Intel Atom zrychlí příští generaci tabletů

redakce 12.04.2011

Nový procesor Intel „Oak Trail” bude podle Intelu použit ve více než 35 tabletech. Ve svých přístrojích ho mimo jiné využijí Evolve III, Fujitsu, Lenovo, Motion Computing, Razer a Viliv. První přístroje se na trhu objeví v květnu a další novinky budou dodávány v průběhu roku 2011.

Společnost Intel oznámila, že platforma Intel Atom původně vyvíjená pod kódovým jménem „Oak Trail”, se již dodává partnerům a první produkty, které jsou na této platformě postavené, se na trhu objeví v květnu tohoto roku. Novinka bude dostupná již ve více než 35 tabletech a hybridních zařízeních. Platformu budou ve svých produktech (na různých operačních systémech) používat společnosti jako Evolve III, Fujitsu, Lenovo, Motion Computing, Razer a Viliv.
Na konferenci Intel Developer Forum v Pekingu navíc Intel představí novou generaci procesoru Intel Atom, aktuálně nazývanou „Cedar Trail”. Tato generace bude postavena na 32nm technologii a je určena pro tiché a tenké přenosné počítače typu netbook a pro all-in-one řešení. Tato nová zařízení nebudou potřebovat ventilátor.
Procesor Intel Atom Z670, který je součástí platformy „Oak Trail, nabízí lepší přehrávání videa, rychlejší surfování po internetu a delší výdrž na baterie. Zvládne dekódování videa v rozlišení 1080p. Podporuje různé operační systémy, jako jsou například Google Android, MeeGo a Windows. Grafická karta i paměťový řadič jsou integrovány přímo v procesoru.
Nízkoprofilový Intel Atom Z670 je o šedesát procent menší než modely předchozí generace a obejde se bez přídavného ventilátoru.
Platforma „Cedar Trail”, postavená na 32nm technologii, nabídne další vylepšení v oblasti grafiky včetně podpory Blu-ray 2.0, specializovaný multimediální engine pro přehrávání videa v rozlišení 1080p a možnost připojení dalších displejů přes HDMI a DisplayPort. Nové funkce zahrnují Intel Wireless Music, Intel Wireless Display, PC Sync a Fast Boot. Vedle toho se nové procesory vyznačují nižší spotřebou energie. Společnost Intel aktuálně testuje platformu „Cedar Trail” u všech významných výrobců. Nové přenosné i stolní počítače postavené na této platformě se na trhu objeví v druhé polovině roku 2011.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud