Jak může iPhone vypadnout z letadla? Ron Walker, příslušník USAF, dohlíží na výskoky výsadkářů při výcviku. Jednou se takhle vykláněl z letadla letícího rychlostí 130 uzlů (240 km/h) ve výšce 1000 stop (305 m), vyhlížeje pozemní značky, když se mu otevřela kapsa a vyklouzl mu z ní jeho iPhone 4. V tu chvíli si Ron jen pomyslil, že bude potřebovat nový telefon…
Jenže na zemi mu to nedalo a na půjčeném iPhonu spustil aplikaci „Find My iPhone“. (Ta musí být ovšem předem povolena i na telefonu hledaném.) Jaké bylo jeho překvapení, když se mu jeho telefon do minuty ohlásil z lesíku vzdáleného jen dvě míle. Ron se tam s přítelem vydal, doufaje v to, že si alespoň bude moci zachránit data. Za hodinu se jim telefon podařilo objevit. Bez zjevného poškození ležel pod stromem. Ron ho nadále používá.
Jak je to možné? Vždyť skleněné iPhony 4 jsou známy svou křehkostí? Především jej Ron měl v obalu: v Griffin Motif z TPU (termoplastického polyuretanu), a zadní panel měl vyměněn za neoficiální kovový (jako například takovýto).
To však nevysvětluje vše. Když se Erick Mack ze CNET dotázal na názor NASA, odkázali ho prý na běžnou přírodní zákonitost předmětu padajícího vzduchem: v určitém okamžiku — v závislosti na hmotnosti předmětu i jeho tvaru — vyrovná odpor vzduchu zemskou tíži a padající předmět již dále nezrychluje. iPhonu tedy zjevně pomohlo, že je placatý a nepříliš těžký — nejspíše si pěkně zaplachtil.
Že spadl do lesíka, asi se zpomalil o větve a jehličí, a kdoví, nakonec možná dopadl do mechu. Ron teď má nejslavnější iPhone na světě, ale raději to po něm nezkoušejte.