Přejít k hlavnímu obsahu

Jak dobrá jsou sluchátka s cenou okolo 2 000 Kč?

Michal Bareš 31.10.2024

Na test se nám sešla dvoje sluchátka s cenou okolo 2 000 Kč, která jsou si v lecčems podobná, ale mají každá své silnější a slabší stránky.

Kapitoly článku

Kvalitní sluchátka střední třídy se dají sehnat za cenu okolo 2 000 Kč, jak ukazuje i dvojice Lamax NoiseComfort2 ANC a JBL Tune 670NC, která se nám v redakci sešla. Oboje circumaurální sluchátka nabízí s ohledem na cenu velmi dobrý zvuk a podporují aktivní potlačení okolních ruchů (ANC).

Ačkoliv cílí na podobnou skupinu uživatelů, přináší Lamax NoiseComfort2 ANC a JBL Tune 670NC poněkud odlišný přístup k reprodukci zvuku a uživatelskému komfortu. Sluchátka Lamax NoiseComfort2 ANC jsou větší a pohodlnější a s 40mm měniči nabízí mohutnější zvuk, který však nemá takovou dynamiku jako JBL Tune 670NC. Sluchátka JBL jsou lehčí, méně pohodlná a lépe hrají ve výškách, mají o něco delší výdrž na baterii, ale proklamovaná spolupráce s mobilní aplikací nefunguje.

Lamax NoiseComfort2 ANC
info ikonka
Zdroj: Michal Bareš, Chip
Sluchátka Lamax NoiseComfort2 ANC
JBL Tune 670NC
info ikonka
Zdroj: Michal Bareš, Chip
Sluchátka JBL Tune 670NC

Kvalita reprodukce

Lamax sází na větší 40mm měniče, které propůjčují zvuku charakteristickou plnost a výraznější basy. Zvukový projev je celkově hutnější, s měkčími výškami a celkově bohatějším prokreslením. Na druhou stranu má ale Lamax NoiseComfort2 ANC v porovnání se sluchátky JBL Tune 670NC poněkud omezenější dynamiku.

JBL se vydalo cestou menších 32mm měničů, které však překvapivě nabízí lepší dynamický rozsah. Basová reprodukce je střídmější, ale přesnější, výšky jsou podány ostřeji a s větším důrazem na detail. Tento model tak potěší především posluchače preferující analytičtější zvukový projev.

Konstrukce a pohodlí

V oblasti pohodlí mají navrch sluchátka Lamax, která jsou i při dlouhodobém nošení pohodlná a příjemně měkká. Náušníky mají bohaté polstrování, stejně jako hlavový most. Konstrukce není skládací, ale mušle se dají natočit, takže se sluchátka dají vložit do pouzdra nebo nosit na krku. Hlavový most sluchátek Lamax NoiseComfort2 ANC je plastový, ale má kovový základ, přítlak na uších je citlivě vyvážený, z hlediska pohodlí sluchátka hodnotíme jako výborná. Vzhledem k circumaurálnímu posazení mušlí okolo uší jsme se ale za teplých letních dnů pod sluchátky potili. Pro snadnější cestování pak Lamax dodává sluchátka s praktickým tvrdým cestovním pouzdrem.

Lamax NoiseComfort2 ANC
info ikonka
Zdroj: Michal Bareš, Chip
Sluchátka Lamax NoiseComfort2 ANC
JBL Tune 670NC
info ikonka
Zdroj: Michal Bareš, Chip
Sluchátka JBL Tune 670NC

Oproti tomu sluchátka JBL Tune 670NC působí drobnějším dojmem a na hlavě sedí výrazně tvrději. Polstrování náušníků je tvrdší, umělá kůže je drsnější a hrubší. Náušníky jsou o něco menší než u Lamax NoiseComfort2 ANC, ale sluchátka jsou také circumaurální. Hlavový most má také polstrovanou část, ale ta je menší a není tak pohodlná jako u Lamaxu. Sluchátka i hlavový most jsou vyrobeny z plastu, ale zpracování je dobré. Náhlavní most není skládací a nemá kovový základ, stejně jako u Lamaxu lze náušníky natočit, takže sluchátka můžete také nosit okolo krku, ochranný obal pro přenášení ale součástí dodávky není.

Výdrž na baterii

Co se týče baterií, zde vítězí JBL Tune 670NC s velmi dlouhou výdrží, která může dosahovat až 70 hodin s vypnutým ANC, případně okolo 40 hodin s aktivním potlačením hluku. To je o 15, respektive 10 hodin více než u modelu od Lamaxu, který zvládne bez ANC 55 hodin provozu a s ANC pak cca 30 hodin. Rozdíl to je ale drobný, v praktickém provozu budete oboje sluchátka dobíjet při každodenním používání jednou za tři týdny. Sluchátka JBL se také rychleji dobíjejí. Plné dobití sluchátek JBL zabere cca hodinu a půl, sluchátka Lamax se dobijí za cca dvě hodiny.

Lamax NoiseComfort2 ANC
info ikonka
Zdroj: Michal Bareš, Chip
Velmi pohodlný je na sluchátkách Lamax NoiseComfort2 ANC i hlavový most
JBL Tune 670NC
info ikonka
Zdroj: Michal Bareš, Chip
Hlavový most JBL Tune 670NC

Ovládání a aplikace

Ovládání Lamax NoiseComfort2 ANC nás potěšilo praktickou jednoduchostí, veškeré ovládací prvky se nachází na pravém sluchátku. Prakticky zde je jen ovladač hlasitosti, přepínač ANC a vypínač, který slouží i pro spárování sluchátek přes Bluetooth. Vedle nich se nachází nabíjecí USB-C konektor a 3,5mm audiozdířka. Ovládací prvky jsou umístěny s dostatečným rozestupem, takže se dají snadno nahmatat a ovládat po paměti.

Ovládání sluchátek JBL Tune 670NC je podobné, všechny prvky jsou také na pravém náušníku, jen s ohledem na menší rozměry jsou umístěny blíže u sebe a uživatel se tak při ovládání může občas ukliknout. Funkce tlačítek jsou obdobné jako u Lamaxu, je zde regulátor hlasitosti, který slouží i pro posun mezi skladbami a má uprostřed tlačítko pro pozastavení a spuštění přehrávání. Pak je zde tlačítko pro aktivaci a deaktivaci ANC s možností ambientního režimu. Posledním tlačítkem je vypínač, který slouží i k párování sluchátek. Konektory jsou obdobné, USB-C pro napájení a menší 2,5mm audiozdířka pro drátové připojení sluchátek.

Lamax ke svým sluchátkům nedodává mobilní aplikaci, ve které by bylo možné upravovat nastavení ekvalizéru nebo aktualizovat firmware, což je velká škoda, protože NoiseComfort2 ANC by si aplikaci zasloužily.

Lamax NoiseComfort2 ANC
info ikonka
Zdroj: Michal Bareš, Chip
Sluchátka Lamax NoiseComfort2 ANC
JBL Tune 670NC
info ikonka
Zdroj: Michal Bareš, Chip
Ovládací prvky sluchátek JBL Tune 670NC

Zajímavé je, že JBL ke sluchátkům Tune 670NC aplikaci nabízí, ale z nějakých záhadných příčin se s ní sluchátka nedokáží propojit, takže úpravu ekvalizéru nebo aktualizaci firmwaru alespoň v tento okamžik sluchátka také neumožňují.

Cena

Z hlediska ceny je Lamax NoiseComfort2 ANC za 1 699 Kč dostupnější variantou, JBL Tune 670NC stojí oficiálně 2 490 Kč, i když se dají snadno sehnat za nižší cenu od 1 800 do 2 000 Kč. Na druhou stranu Lamax NoiseComfort2 ANC si u různých prodejců drží svou cenu a levněji je tak seženete jen v nějaké akci.

Která zvolit?

Pro koho jsou sluchátka vhodná? Lamax NoiseComfort2 ANC ocení především uživatelé hledající opravdu pohodlná sluchátka s výraznějšími basy, cestovním pouzdrem a příznivou cenou. Díky mohutnější konstrukci také Lamax NoiseComfort2 ANC nabízí lepší aktivní potlačení okolních ruchů. JBL Tune 670NC je lepší volbou pro posluchače preferující lehčí sluchátka s detailnějším zvukem a výraznějšími výškami. Výhodou JBL je také delší výdrž na baterii a kéž bychom mohli říct i spolupráce s mobilní aplikací, která ale v době testu nefungovala. Kvalitu ANC u sluchátek JBL hodnotíme jako velmi dobrou, ale Lamax potlačuje okolní hluk účinněji.

Technická data

Lamax NoiseComfort2 ANC

Chip známka

0.0
Typ sluchátek circumaurální
Připojení Bluetooth 5.3, 3,5 mm, USB-C
Impedance / citlivost 32 ohm, 99 dB
Výdrž baterie (bez ANC / s ANC) 55 / 30 hodin
Frekvenční rozsah 20 - 20 000 Hz
Hmotnost 263 g
Cena 1 699 Kč
Hodnocení Chipu výborný (1,4)

Technická data

JBL Tune 670NC

Chip známka

0.0
Typ sluchátek circumaurální
Připojení Bluetooth 5.3, 2,5 mm, USB-C
Impedance / citlivost 32 ohm, 98 dB
Výdrž baterie (bez ANC / s ANC) 70/ 45 hodin
Frekvenční rozsah 20 - 20 000 Hz
Hmotnost 174 g
Cena 2 490 Kč
Hodnocení Chipu velmi dobrý (1,6)

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit








Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme