Kam dát Wi-Fi router?
První ultimátní radou je najít si centrální polohu vaší obytné plochy. To znamená, že když se podíváte na svůj byt pohledem shora, tedy půdorysně, najděte centrální bod vaší obytné plochy a sem umístěte router.
Anebo router umístěte alespoň do místnosti, kde má nejvíce kompatibilních zařízení. Nabízí se pracovna či obývací pokoj, zkrátka místo, kde máte kromě telefonu i počítač, televizi, herní konzoli a podobně.
A ještě jedno důležité upozornění. Pokud bydlíte v rodinném domě a chcete si užívat Wi-Fi signál i na zahradě nebo na terase, zaměřte se na celou plochu pozemku, ne jen na obytnou plochu bytu. Zkontrolujte také počet zdí, kterými musí signál procházet. Ty totiž snižují sílu signálu a tudíž i rychlost internetu.
| Zdroj: Steve DOES / YouTube
Tip: rozšiřovač signálu
V každém případě vám může přijít k duhu rozšiřovač Wi-Fi signálu do zásuvky, který lze pořídit od pár set korun. Ty byste ale opět měli po bytě či ploše pozemku rozmístit systematicky: jeden do patra, jeden na zastřešenou terasu a podobně. Stačí se podívat, kde vám signál Wi-Fi slábne a poblíž umístit rozšiřovač signálu.
Na závěr Steve DOES radí vcelku prozaicky zkontrolovat skutečnou kvalitu svého internetu. Pokud například platíte tarif s 200 Mb/s, ale při měření se stěží dostanete na hranici 100 Mb/s, měli byste na to upozornit svého poskytovatele internetu. Zavolat mu, a buď vyjednat lepší podmínky, anebo vyřešit nedostatečnou rychlost internetu.
Zdroj: Steve DOES / YouTube, The Sun