Proč je důležité čistit telefon?
Obecně je dobré, abyste telefon průběžně utírali od nečistot, dezinfikovali a pečovali o něj – minimálně tím prodloužíte jeho životnost. Většinou stačí hadřík a lahvička izopropylalkoholu, jednu dávku smíchejte v poměru 1:1 s vodou a tím otírejte displej a tělo smartphonu. Zdržte se používání agresivních přípravků na bázi chloru či amoniaku.
Navíc, pokud se pohybujete v prašném prostředí, například na zahradě nebo v ulicích města, váš telefon se může rychle zanést. To platí obzvlášť, pokud ho často přikládáte k uchu při telefonování. Zanesené reproduktory mohou způsobit, že při hovoru uslyšíte druhou stranu méně zřetelně, nebo vůbec.
Co budete potřebovat?
Na čištění si připravte jemný štěteček nebo kartáček na zuby s měkkými štětinami, lepicí pásku a plastové párátko. Klasická dřevěná párátka či kovové nástroje raději nepoužívejte – hrozí, že poškodíte mřížku nebo jiné citlivé části telefonu.
Jak vyčistit horní reproduktor
- Jemným štětečkem nebo kartáčkem vymeťte prach ze škvíry reproduktoru.
- Vezměte kousek lepicí pásky (asi 5 cm), přeložte ji na menší velikost a lepkavou stranou opatrně odstraňte nečistoty ze škvíry i jejího okolí. Postup několikrát zopakujte.
Jak vyčistit dolní reproduktor a mikrofony
- Stejný postup platí i pro dolní reproduktory a mikrofony – štětečkem nejdříve vymeťte prach.
- Plastovým párátkem jemně vyčistěte mřížku a případně využijte opět trik s páskou.
- Pokud si troufnete, můžete vyčistit i nabíjecí port. Buďte však velmi opatrní, aby nedošlo k jeho poškození.
Pravidelné čištění telefonu nejen zlepší jeho funkčnost, ale prodlouží i jeho životnost. Stačí pár minut péče, a váš telefon bude jako nový. Pokud se obáváte bakterií a virů z venku, doporučujeme pořídit i mobilní UV dezinfekční stanici, kam můžete telefon umístit vždy, když přijdete z venku, nebo když si mobil berete na toaletu.
Zdroj: Business Insider, FCC