Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Jaká herní konzole je nejlepší? Hráči si jdou po krku, přitom odpověď je jenom jedna

Jakub Fišer 10.09.2022

Stejně jako se uživatelé operačních systémů Windows a macOS, případně Android a iOS, přou o to, který je nejlepší, přou se i hráči na herních konzolích. Je nejlepší PlayStation, Xbox nebo třeba Nintendo Switch?

Kapitoly článku

PlayStation nebo Xbox?

Pro mnohé je synonymem pro herní stanici PlayStation – má to přece i v názvu. Jinde ale jednoznačně uslyšíte, že tou nejlepší konzolí je Xbox, ideálně poslední generace Series X, která je však stejně nedostatkovým zbožím, jako PlayStation 5. Podle čeho se ale řídit, když chceme pojmenovat tu jedinou nejlepší herní konzoli?

Podle výkonu? Podle designu a uživatelského prostředí? Nebo podle ovladače? Určitě ne, ačkoliv jde o nezbytně důležité prvky při výběru. Pro hráče po celém světě je tím nejdůležitějším především výběr exkluzivních titulů.

Na Xboxu (a potažmo i PC) si můžete zahrát závodní Forzu Horizon nebo sérii Halo. Velmi výrazně do souboje konzolí vstupuje také Bethesda, velký vývojářský dům, jehož vesmírné RPG Starfield na PlayStation ani nevyjde. A tato pseudo-exkluzivita se může týkat i dalších značek tohoto studia, jako je Fallout nebo The Elder Scrolls.

PlayStation 5

Máte radši PlayStation, Xbox nebo Nintendo? | Zdroj: Sony / PlayStation 5 press kit

Ale pak je tu PlayStation a hry jako Spider-Man, The Last of Us, God of War nebo nesmrtelná série Uncharted. Určitě záleží, které hry jsou vám bližší a které byste si případně raději zahráli. Kolem a kolem ale platí, že sympatičtější exkluzivity má japonské Sony, respektive jejich herní konzole.

A co Nintendo Switch

V roce 2017 však do souboje konzolí vrhlo vidle Nintendo a jejich Switch. Kapesní-cestovní a zároveň televizní konzole sice nemá podporu všech AAA titulů (třeba sportovní simulátor od EA Sports tam vychází v notně osekané verzi), nicméně nabízí širokou databázi her od Nintenda: ságy jako Pokémon, Super Mario nebo Legend of Zelda.

Jakou konzoli je tedy ideální koupit, abyste měli to nejlepší? Odpověď je jasná – je to jedno. Každá konzole vám totiž dá ten správný pocit z kvalitního herního zážitku u televize nebo monitoru. Žabomyší války o to, která je lepší v tom a která zase v jiném aspektu, jsou zcela zbytečné. Důraz tedy musíte klást maximálně na výběr exkluzivních titulů – anebo si ke konzoli číslo jedna postupně dokoupit i druhou, třetí.

Zdroj: Wikipedia, Tom’s Guide


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme