Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Jaké aplikace Češi nejvíce stahují? Tohle je 10 nejlepších z Google Play

Jakub Fišer 07.03.2024
Zdroj: Mika Baumeister / Unsplash

Zkraje března kraluje v obchodě Google Play směs sociálních sítí a nákupních aplikací. Opakuje se tak trend z měsíců předešlých, kdy první místo pravidelně okupoval obchod Temu, popřípadě jeho čínský bratranec Shein. Pojďme se podívat na aktuálně nejoblíbenější aplikace z Google Play.

Kapitoly článku

Facebook a ještě jednou Facebook

Ke cti uživatelů v České republice jde to, že nákupní aplikace (které najdete v TOP 10 hned několikrát) alespoň nejsou na prvním místě. Nejstahovanější je zkraje jara 2024 Facebook. Modrá sociální síť má v celkovém součtu víc jak 5 miliard stažení.

Není jasné, zdali jde o důsledek nedávného výpadku, kdy určitě celá řada uživatelů zkoušela nefunkční aplikaci odstranit a nainstalovat znovu. Každopádně v první pětici se nachází aplikace Facebook ještě jednou, a sice jeho odhlečená verze Facebook Lite na 3. místě.

Aplikace na Google Play
Zdroj: Google Play, snímek obrazovky pořídil Jakub Fišer

Smršť nákupních aplikací

Hned 2. místo okupuje milovaný i nenáviděný čínský obchod Temu, který svým sloganem „nakupuj jako miliardář“ uchvátil velkou spoustu zákazníků. Pokud si chcete o tomto obchodě, jeho výhodách, ale i rizicích přečíst něco víc, na Chipu se mu věnujeme celkem pravidelně.

Nákupní aplikace si drží také 4. a 5. místo. Čtvrtá je appka řetězce Lidl, ve které mohou zákazníci hrát o různé ceny, ale také získávat slevové kupony. Tomu, jak rizikově tato aplikace pracuje s uživatelskými daty, jsme se také věnovali. Hned za ní se nachází oficiální aplikace skupiny Allegro, tedy další nákupní tržiště à la Temu a další.

Mohlo by vás zajímat

A co hry?

Na poli mobilních her se mezi první desítkou drží stabilně třeba veleoblíbená platforma Roblox, anebo battle-royale stylizovaná hra Brawl Stars. Nicméně na úplně prvním místě na českém Google Play je titul Left or Right: Magic Dress up. V této hře je vaším jediným cílem oblékat postavičky jednoduše tak, že vyberete oděv vpravo, anebo oděv vlevo. V jednoduchosti je holt krása.

Zdroj: Google Play


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud