Přejít k hlavnímu obsahu

Jakou sílu má umělá inteligence

Josef Mika 18.06.2019

Pohádkový příběh umělé inteligence dostává první trhliny.

Co přijde jako první: velký technologický třesk, nebo zklamání z umělé inteligence? Když mluvíme o umělé inteligenci, autonomních algoritmech a chytrých strojích, je svět rozpolcený: přehnaný sci-fi humbuk na jedné straně a strach z velkého zklamání a odklon od veškerého zájmu o budoucí technologie na straně druhé. Po mnoha letech neplodných výzkumů umělá inteligence (artificial intelligence – AI) v posledním desetiletí konečně kráčela od jednoho průlomu k druhému, ale nyní se zdá, že vývoj algoritmů, které jsou předurčeny změnit svět, se opět zpomaluje.

Je pravda, že existuje jednotný názor, že umělá inteligence by mohla být brzy zapojena úplně všude. Ale velkolepé sliby průmyslu o autonomních vozech, automatizovaných výrobních halách a grandiózních doručovacích systémech se dosud nestaly skutečností.

Jak se povede dál technologiím, které by měly využívat umělou inteligenci? Co nás čeká v nejbližší době a bude se tempo inovací zrychlovat nebo spíše zpomalovat? Na všechny tyto otázky se snažíme dát odpověď v článku z červencového. V prodeji od 26. června.

amazon-echo-show-p

Rozpoznávání obrazu nebo řeči, hudební doporučení nebo automatické podávání novinek – adaptivní algoritmy utvářejí náš každodenní život.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud