Přejít k hlavnímu obsahu

Jarní úklid počítače a spol.

Pavel Trousil 18.05.2023

Nastal čas na pořádný úklid: zbavte vybavení své domácí kanceláře prachu a nečistot.

Chip 06/2023: Vyčištění počítače a příslušenství nezajistí jen lepší hygienu na pracovišti, ale i delší životnost zařízení a komponent – a k tomu ještě lepší výkon. Mnoho uživatelů starších desktopových počítačů tento problém často zná: počítač je prakticky nečinný a stačí otevřít jednoduchý dokument ve Wordu, aby ventilátor procesoru hlasitě zavyl a výkon systému klesl téměř na nulu.

Obvykle jsou to aktualizace na pozadí nebo činnost antivirového programu, které zátěž systému ještě zvyšují. To by nemělo počítači nijak zvlášť vadit – u starších zařízení však zaprášená chladicí žebra a ucpané větrací otvory znemožňují účinné chlazení, a proto se ventilátor rozhučí víc a v horším případě se podstatně sníží výkon procesoru.

Po odborném základním vyčištění počítače může opět volně dýchat a tyto problémy se snad stanou minulostí. Příležitost, kdy se pustíte do čištění PC, můžete využít také ke zlepšení čitelnosti monitoru, zajištění větší hygieny u klávesnice a myši a zbavení notebooku každodenních nečistot. Jak nejlépe takový jarní úklid provést, se dozvíte na následujících stránkách. Jak při čištění postupovat a čím se na něj vybavit se dozvíte v červnovém Chipu.

Obsah: Všechna témata Chipu 06/2023


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud