Přejít k hlavnímu obsahu

Kolik opravdu vydělávají youtubeři

Josef Mika 19.04.2023

Jak vlastně funguje ekonomika na YouTube.

Chip 05/2023: Na webu koluje mnoho odhadů příjmů velkých youtuberů – ale vycházet se dá především z toho, co o sobě prozradí samotní influenceři To umožňuje nahlédnout do zákulisí a vrhá světlo na vnitřní fungování tohoto stále ještě mladého miliardového odvětví. Odhaluje se tak zákulisí umělců a influencerů, jejichž výdělky jsou často rozmanitější, než by se zvenčí zdálo.

Jejich příjem je založen na zdánlivě jednoduchém principu: čím více lidí na video klikne, tím více youtuber/autor vydělá. V zásadě tomu tak skutečně je, ale v detailech je to složitější. Hodnota jednoho kliknutí se může u jednotlivých umělců značně lišit.

Pojďte se s Chipem podívat hlouběji na to, kdo je v této náročné soutěži a boji o pozornost uživatelů úspěšný. A taky kde se točí velké peníze a kde naopak třou influenceři bídu s nouzí. Dozvíte se v květnovém čísle, které je v prodeji od 26.4.

Mnoho zadavatelů reklamy například preferuje určité cílové skupiny, jejichž dosažení je dražší. Proto reklama v podobě tisícovky zhlédnutí videa na některých kanálech nemusí mít hodnotu ani jednoho amerického dolaru, zatímco na jiných stojí až 40 dolarů. Youtubeři však z této částky vidí jen polovinu – zbytek jde samotné platformě YouTube.

Obsah: Všechna témata Chipu 05/2023


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud