Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Kompaktní obrněnec s GPS a výškoměrem

redakce 26.01.2011

Panasonic Lumix FT3 je odolný kompaktní fotoaparát, který poslouží i jako Full HD videokamera. Je vybaven GPSkou, barometrem, výškoměrem i kompas a zvládne i 3D fotografie.

Kapitoly článku

Model FT3 se podle výrobce hodí pro každou situaci a v těch nejpodařenějších s ním můžete plynule přecházet z fotografování do fotografování i ve 3D nebo natáčení ve Full HD. Nový obrněný model má širokoúhlý objektiv LEICA a navíc GPS jednotku s barometrem, výškoměrem a kompasem. Takže vám v každém okamžiku přesně sdělí, kde se nacházíte, kam míříte a co tam můžete vyfotografovat.
Přístroj s novým snímačem s rozlišením 12,3 MPix snese pád ze dvou metrů, nevadí mu mráz do -10 stupňů, je prachotěsný a ve vodě se s ním lze potopit až do hloubky 12 m. Při běžném rekreačním potápění do hloubky 10 metrů mu proto nehrozí žádné poškození.
Fotoaparát Lumix FT3 je vybaven objektivem LEICA DC VARIO-ELMAR se širokoúhlým ohniskem, 4,6x optickým zoomem a vylepšeným optickým stabilizátorem. Rozsah ohniskové vzdálenosti odpovídá 28-128 mm u klasického fotoaparátu.
Kromě běžného fotografování dokáže přístroj natáčet i videozáznamy v rozlišení Full HD (1920 x 1080 bodů). Při natáčení lze používat zoom a dokonce i pořídit běžný snímek, aniž by se natáčení přerušilo.

3D snímky

S Lumixem FT3 se nemusíte omezovat jen na běžné fotografování, můžete vyzkoušet i 3D snímky. Není k tomu zapotřebí žádné příslušenství, fotoaparát vše zvládne pomocí vlastní optiky. Po přepnutí do 3D režimu pořídíte podle pokynů na displeji několik snímků vybraného motivu z mírně odlišných úhlů a fotoaparát automaticky vybere dva z nich, které nejlépe vyhovují pro 3D zobrazení.

Další outdoorové funkce a vylepšená GPS jednotka

Cestovatelům nabízí Lumix FT3 celou řadu praktických outdoorových funkcí. Najdeme zde kompas, výškoměr i barometr, který zároveň měří i hloubku ponoru při potápění. GPS systém je doplněn rozšířenou databází bodů zájmu – nově je jich celý milión. Pokud se tedy z divočiny vrátíte do civilizace, stačí jen zobrazit vlastní polohu na displeji a hned se dozvíte, co vás v okolí čeká za restaurace, kina apod. Geografické souřadnice každé pořízené fotografie GPS jednotka ukládá pro jejich snadné vyhledávání a archivaci.
Mnozí uživatelé jistě ocení i možnost posílat fotografie a videozáznamy na populární sociální sítě (Facebook, YouTube apod.) bez instalace softwaru.
Model FT3 bude na našem trhu k dispozici v polovině března v metalických odstínech oranžové, červené a modré za MOC do 10 000 Kč.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud