Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Konečně: šikovná funkce dodatečné úpravy zpráv WhatsAppu je tady – uživatelé na to čekali roky

Jiří Palyza 12.05.2023

Prvním uživatelům WhatsApp zpřístupňuje novou praktickou funkci, která umožní dodatečnou editaci zpráv. Je to dlouho očekávané rozšíření a podle náznaků v nejnovější androidové beta verzi už je na spadnutí.

Kapitoly článku

Pro komunitu svých testerů WhatsApp zpřístupnil novou beta verzi aplikace. Je číselně označena 2.23.10.13 a obsahuje jednu velmi praktickou novinku.

První náznaky přípravy funkce pro dodatečné úpravy zpráv se objevily už ve verzi 2.23.10.10. Podle stavu vývoje se očekávalo, že bude záhy uvolněna pro omezený počet uživatelů v beta programu.

Po instalaci nejnovější beta verze WhatsAppu pro Android můžeme potvrdit, že omezený počet uživatelů už může novou funkci využívat a upravovat zprávy v rámci chatů a skupin.

WhatsApp: uživatelé mohou zprávy upravovat do 15 minut po odeslání

wabetainfo

Nová funkce WhatsAppu uživatelům umožní dodatečnou editaci zpráv. Prozatím to nefunguje pro zprávy odeslané z jiného zařízení. | Zdroj: WABetaInfo

Uživatelé mohou textové zprávy upravovat do 15 minut od jejich odeslání a počet úprav v tomto časovém rámci není omezen. V aktuální verzi ale není možné upravovat zprávy, které byly odeslány z jiného zařízení.

Pokud byla zpráva upravena pro všechny, zobrazí se v informační bublině označení "Upraveno". Uživatelům to dává jasně najevo, že zpráva byla revidována.

Možná vás napadne, proč vývojáři povolují editaci zprávy pouze do 15 minut od jejího odeslání a proč to nejde déle. Záměrem je, aby funkce uživatelům pomohla opravovat překlepy. Povolení editace zprávy po delší časový úsek, například jeden den, by mohlo ohrozit integritu konverzace.

Funkce prozatím umožňuje upravovat pouze textové zprávy. Jiné druhy zpráv nejsou v tuto chvíli podporovány.

Zdroj: WABetaInfo


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme