Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Kreativní software pro tablety

redakce 20.10.2011

Šest nových aplikací pro tablety představila společnost Adobe Systems. Aplikace se zaměřují na několik oblastí tvůrčího procesu. Nejdůležitější je aplikace Adobe Photoshop Touch, která přináší sílu aplikace Photoshop na zařízení typu tablet.

Kapitoly článku

Na technologické konferenci MAX 2011 společnost Adobe ohlásila Adobe Touch Apps, rodinu šesti intuitivních dotykových aplikací určených pro tablety s Androidem a pro Apple iPad, které umožňují rozvíjet nápady a prezentovat tvůrčí schopnosti.
Tyto nové aplikace, inspirované softwarem Adobe Creative Suite, přinášejí uživatelům tabletů možnost kreativity. Aplikace se zaměřují na několik oblastí tvůrčího procesu - na úpravy obrazu, skicování, návrh designových konceptů, vývoj prototypů webových stránek a mobilních aplikací a prezentaci finálních výsledků práce. Ve středu pozornosti se nachází především Adobe Photoshop Touch, aplikace, která přináší sílu aplikace Photoshop na zařízení typu tablet.
Adobe Touch Apps, které budou brzy k dispozici jako samostatné aplikace, jsou základní součástí Adobe Creative Cloud, nové iniciativy společnosti. Soubory vytvořené pomocí Touch Apps mohou být sdíleny, prohlíženy na různých zařízeních nebo převedeny do softwaru Adobe Creative Suite pro další vylepšení. Mohou být ovládány jak prsty, tak i pomocí stylusu.

Nová rodina Adobe Touch Apps umožňuje uživatelům tvořit na zařízeních typu tablet a osvobodit se tak od stolního počítače nebo notebooku.

Nové Adobe Touch Apps zahrnují:

 

  • Adobe Photoshop Touch umožňuje uživatelům měnit obrázky pomocí hlavních funkcí Photoshopu v aplikaci postavené na míru pro tablety. Pomocí jednoduchých pohybů prstů mohou uživatelé kombinovat více fotografií obrazů ve více vrstvách, provést úpravy a používat profesionální efekty. Nástroj pro výběr zvaný Scribble umožňuje uživatelům snadno extrahovat objekty v obraze volným tažením po tom, co se má ponechat a co se má odstranit. S technologií Refine Edge z Adobe Photoshopu mohou být při výběru vyhodnoceny i těžko vybíratelné oblasti s měkkými hranami, jako jsou třeba vlasy. Kromě toho umožňuje aplikace uživatelům díky integraci s Facebook a Google Search rychle najít obrázky, sdílet výtvory a prohlížet komentáře. S využitím synchronizačních schopností, které jsou součástí Adobe Creative Cloud, mohou být soubory otevřeny v programu Adobe Photoshop.
  • Adobe Collage pomáhá uživatelům zachytit a upřesnit myšlenky a koncepty tak, že s ním mohou kombinovat inspirativní obrazy, kresby, texty a soubory Creative Suite do konceptuálních koláží (moodboards). Funkce zahrnují import obrázků, čtyři přizpůsobitelné typy pera pro kreslení, vkládání textu a aplikaci barevných témat. Prakticky neomezené plátno roste podle umísťovaného obsahu. Soubory mohou být dále sdíleny nebo převedeny pro další zpracování pomocí Adobe Photoshopu.
  • Adobe Debut umožňuje uživatelům prezentovat návrhy klientům a zúčastněným stranám prakticky kdekoliv. Adobe Debut rychle otevírá speciální verze souborů Creative Suite pro pohodlné zobrazení na tabletu, včetně vrstev Photoshopu a kreslicích pláten Illustratoru. Pro zpětnou vazbu je určen nástroj pero, který slouží pro přidávání poznámek a kreseb do horní vrstvy návrhu.
  • Adobe Ideas je vektorový nástroj pro kreslení. Tahy realizované pomocí stylusu nebo prstů vypadají hladké. Uživatelé začínají s prázdným plátnem, mohou vybírat barevné motivy a přetáhnout na plátno obrazové soubory, které lze ovládat jako samostatné vrstvy. Hotové výsledky jsou pak snadno přístupné v programu Adobe Illustrator nebo Photoshop.
  • Adobe Kuler usnadňuje vytváření barevných kombinací, které mohou inspirovat každý designérský projekt. Je možné využívat stovky tisíc Kuler témat, které jsou již teď k dispozici díky působení kreativní komunity, ale je možné také zkoumat a objevovat nové barevné kombinace. Sociální aspekt služby je posílen možnostmi hodnocení a komentování témat, která mohou být exportována jako barevné vzorníky pro projekty Adobe Creative Suite.
  • Adobe Proto umožňuje vývoj interaktivních drátěných modelů a prototypů pro webové stránky a mobilní aplikace na tabletu. Nápady jsou prezentovány a sdíleny s týmy a klienty pomocí dotykového rozhraní. Gesta rychle vyjadřují designový koncept, vysvětlují struktury webových stránek nebo demonstrují interaktivitu. Drátěný model nebo prototyp lze pak exportovat jako standardní HTML, CSS a JavaScript, a pro okamžitou kontrolu a schválení nasdílet v populárních prohlížečích.

 

Ceny a dostupnost

Adobe Touch Apps budou k dispozici pro zařízení se systémem Android v listopadu 2011. Uvedení verze pro iOS se očekává na začátku roku 2012. Adobe Ideas pro iPad je již k dispozici. Cena je v USA 9,99 dolarů za každou aplikaci. Přístup k funkcím Adobe Creative Cloud pro prohlížení, sdílení a přenos souborů je v ceně každé Adobe Touch App.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud