Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Laserový dálkoměr a dalekohled Nikon

Pavel Trousil 23.07.2014

 Nový laserový dálkoměr PROSTAFF 3i nabízí možnost přesného změření vzdálenosti jediným stisknutím tlačítka. Dalekohled ACULON T11 je pak podle Nikonu výkonný, kompaktní a stylový.

prostaff-3i-nahled

Dálkoměr PROSTAFF 3i od společnosti Nikon se snadno používá a poskytuje informace o skutečné vzdálenosti i vodorovné vzdálenosti. Měřit je možné od 7 do 590 metrů s přesností 0,1 m. Systém přepínání priority cíle umožňuje buď zobrazovat vzdálenost nejbližšího objektu (i v případě překrývajícího se pozadí), nebo nejvzdálenějšího objektu, což je užitečné v zalesněných oblastech. Vzdálenost pohyblivých objektů lze také měřit.

Ergonomické tělo kapesní velikosti (112×70×36 mm) nabízí spolehlivý úchop a jeho hmotnost není v profesionálním terénním vybavení téměř poznat. Dálkoměr PROSTAFF 3i byl testován z hlediska mezinárodních ochranných norem a je vybaven ochranou proti dešti a mlze s hodnocením odpovídajícím IPX4.

aculon-t11-blue-003-nahled

Dalekohled ACULON T11 je k dispozici v černé, červené, lesklé modré a sportovní bílé a podle výrobce je je výkonný, kompaktní a stylový. Všechny čočky a hranoly jsou vybaveny vícenásobně antireflexními vrstvami. Díky páčce zoomu je používání zoomu (8–24×) hladké a snadné. Otočné a posuvné gumové očnice umožňují snadné umístění očí do optimální pozorovací pozice. Dalekohled váží 350 g a má rozměry 123×109 mm.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud