Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Lenovo představuje vlastní sadu aplikací pro tablety a chytré telefony

redakce 26.02.2014

Lenovo oznámilo novou sadu DOit aplikací navržených tak, aby pomáhaly lidem zjednodušit jejich digitální život a dovolily jim snadno sdílet, synchronizovat, chránit a spravovat cenné informace na jejich smartphonech a tabletech. 

Řada DOit se skládá z pěti základních aplikací, které se zaměřují na klíčové aktivity uživatelů mobilních telefonů, a zahrnuje:

  • SHAREit – sdílí informace okamžitě mezi více zařízeními bez síťových poplatků
  • SECUREit – zrychluje zařízení a zabezpečuje jej před viry a malware
  • SYNCit – zálohuje a obnovuje kontakty, SMS zprávy a záznamy o hovorech
  • SNAPit Fotoaparát – poskytuje výkonnou aplikaci fotoaparátu s několika režimy fotografování
  • SEEit Galerie – umožňuje jedním dotykem kreativní úpravy a efektivní správu fotografií

Sdílejte vzpomínky pomocí SHAREit

SHAREit umožňuje lidem okamžitě sdílet obrázky, videa, hudební soubory, dokumenty, kontakty a dokonce i aplikace na jejich zařízení s jinými zařízeními nebo skupinou zařízení. Tato užitečná aplikace eliminuje potřebu překážejících kabelů, protože přenáší informace mezi zařízeními bezdrátově. A co víc, ke sdílení souborů dochází i bez Bluetooth, mobilní sítě nebo aktivní Wi-Fi sítě v okolí. Uživatelé se jednoduše připojí přímo pomocí WiFi adaptéru jejich přístroje, což vylučuje jakékoliv poplatky za přenos dat. SHAREit funguje nejen v rámci chytrých telefonů a tabletů Lenovo, ale také na zařízení s iOS a dokonce i na PC s Windows.

shareit-nahled

Uživatelé mohou okamžitě sdílet videa z párty, hudební album nebo fotogalerii s až pěti kamarády najednou. Mohou sdílet velké soubory nebo videa v řádu sekund až 40× rychleji než pomocí Bluetooth. Zařízení s nainstalovaným SHAREit se automaticky najdou navzájem, pokud jsou v dosahu, a uživatelé mohou bezdrátově sdílet i aplikaci samotnou pro okamžité nastartování sdílení.

Optimalizujte a chraňte mobilní data pomocí SECUREit

Stále více lidí nosí důvěrné informace na svých tabletech a chytrých telefonech. Zajištění bezpečnosti těchto dat proto nebylo nikdy důležitější. Lenovo SECUREit obsahuje řadu nástrojů pro ochranu dat, pro předcházení hrozeb a údržbu zařízení na optimální výkonnostní úrovni.

secureit-nahled

SECUREit chrání proti virům, spamu i malwaru a skenuje hrozby jediným dotykem. Dojde-li ke ztrátě nebo odcizení, uzamkne ochrana proti krádeži zařízení v případě, že se někdo pokusí vyměnit SIM kartu, bez jejíhož PINu je přístroj nepoužitelný. SECUREit také obsahuje Privacy Guard pro ochranu proti neoprávněnému přístupu k soukromým informacím uživatelů. Kromě toho, že blokuje nevyžádané textové zprávy a hovory, sleduje využití dat a může dokonce šifrovat soukromé hovory a kontakty.

SECUREit chrání nejen zařízení uživatele, ale rovněž umožňuje zařízení běžet rychleji. Ukončením nadbytečných aplikací v pozadí a vyprázdněním vyrovnávací paměti uvolní paměť přístroje, jenž se může soustředit na důležitější úlohy.

SYNCit osobní zálohovací asistent

Se stále rostoucími seznamy kontaktů může být nastavení nového zařízení výzvou. SYNCit nabízí okamžitou zálohu kontaktů, SMS zpráv a protokolů hovorů do cloudu, které mohou být obnoveny na všech chytrých telefonech nebo tabletech s Androidem jedním dotykem během několika sekund. SYNCit slouží jako uživatelův osobní zálohovací asistent.

Díky aplikaci fotoaparátu je pořizování a správa fotografií maličkost

Aplikace SNAPit Fotoaparát a SEEit Galerie byly vytvořeny zejména s ohledem na chytré telefony a spojují uživatelsky orientovaný hardware a software pro intuitivní pořizování fotografií. SNAPit Fotoaparát umožňuje uživatelům nebývalou flexibilitu při fotografování ve specifických režimech (například panorama nebo sekvenčním režim), pro širokoúhlé záběry, ve zhoršených světelných podmínkách a dalších. Nabízí také speciální filtry a efekty. Uživatelé pak mohou upravovat fotografie přímo uvnitř aplikace, mohou odstranit nežádoucí objekty a dokonce i vytvářet zábavné animované GIF soubory.

seeit-nahled

SEEit Galerie doplňuje SNAPit Fotoaparát svým jedinečným rozhraním galerie pro působivé prohlížení fotografií. Aplikace používá rozpoznání obličeje pro automatické zařazení fotografií do složek. Navíc obsahuje několik rychlých filtrů a efektů včetně vylepšení odstínu pleti.

Dostupnost

SHAREit je předinstalován na všech nových tabletech Lenovo a chytrých telefonech se systémem Android, a je také k dispozici zdarma ke stažení v obchodě Google Play. Počínaje únorem bude také k dispozici pro iPhone/iPad ke stažení na Apple App Store, stejně jako pro PC s Windows.

SYNCit a SECUREit přicházejí předinstalovány na všech nových chytrých telefonech Lenovo a vybraných tabletech se systémem Android. Jsou rovněž zdarma k dispozici na Google Play. SYNCit je k dispozici pro všechny značky chytrých telefonů a tabletů. SECUREit je k dispozici pro chytré telefony a vybrané tablety Lenovo, jakož i pro chytré telefony jiných značek.

SNAPit Fotoaparát a SEEit Galerie jsou k dispozici pouze na vybraných tabletech a chytrých telefonech Lenovo.

Zdroj: TZ Lenovo.

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme