Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

LG Hom-Bot: Robot vysavač

redakce 25.03.2011

Společnost LG Electronics uvádí na český a slovenský trh svůj první robotický vysavač LG Hom-Bot (LG VR5902LVM).

Společnost LG představila svůj první robotický vysavač LG Hom-Bot. Ten vyniká spojením nejnovějších technologií, které zaručují nejvyšší účinnost vysávání, tichý, efektivní a ekonomický provoz. Moderní a hlavně funkční design jde ruku v ruce s účelností a jednoduchou obsluhou. Roboti jsou určeni pro vysávání všech druhů podlah a koberců. Zvládnou vysát celou plochu podlahy, prostory podél stěn, pod nábytkem a automaticky se přizpůsobí kobercům a dalším povrchům podlah.

Vysavač má automatické i manuální úklidové programy. Automatický program za velmi krátký čas dokáže vysát celou místnost. Na rozdíl od jiných robotických vysavačů Hom-Bot přesně ví, ve které části místnosti se právě nachází. Má totiž integrovaný akcelerometr a gyroskopický senzor, 5 ultrazvukových a 2 infračervené senzory a zcela unikátní dvojici kamer. Po místnosti se tak nepohybuje náhodně, ale po spočítané trase tak, aby co nejrychleji vysál celou místnost, nevynechal žádné místo a zbytečně nevysával místa, která již vysátá jsou. Li-Ion polymerová baterie jej dokáže udržet v provozu až 75 minut, je-li baterie slabá, robot si sám najde dobíjecí stanici a zde se dobije. Pokud není úklid dokončen, po nabití sám v úklidu pokračuje. Středně velkou místnost o rozloze 25 metrů čtverečních vysaje za 16 minut.

V samotném vysávání je nepřekonatelný. Výkonný HEPA filtr zachytí i nejjemnější prachové částice a roztoče, rotační kartáč vyčistí i špínu zašlapanou v koberci. Majitelé plovoucích podlah a dlažeb přivítají mop z mikrovlákna. Boční kartáče se zase dostanou do každého rohu místnosti. Díky výšce pouhých 9 cm vysavač snadno zajede i pod nízkou pohovku nebo nábytek.

Hom-Bot je také uživatelsky velmi přívětivý. Díky nízké hlučnosti neobtěžuje svým vysáváním. Nízkou hlučnost zajišťuje tichý převod kartáčů, speciální konstrukce ventilátoru i materiály pohlcující hluk z motoru. Pokud by vás i tiché vrnění obtěžovalo, využijte funkci odloženého startu. Zatímco vy budete v práci, vysavač bude doma uklízet za vás. Zásobník na nečistoty je jednoduše dostupný z horní části, jeho vyprázdnění je tak rychlé a jednoduché.

Na český a slovenský trh dorazí LG Hom-Bot začátkem letošního dubna 2011 a jeho doporučená maloobchodní cena bude 17 999 Kč vč. DPH. Prvním řetězcem, kde mohou zákazníci robotický vysavač LG Hom-Bot zakoupit, je Datart.

Technické parametry:

Účinnost vysávání           93 %
Spotřeba energie            18 W
Výdrž na baterie             75 minut
Hlučnost                        60 dB
Rozměry (šířka × výška) 36 × 9 cm
Šířka čištěné oblasti        37 cm


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud