Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

LTE modem do kapsy

redakce 21.11.2014

Modemy pro využití mobilního internetového připojení na cestách jsou běžnou záležitostí, zatím ovšem v nabídce chyběly modely s podporou LTE.

Kapesní modem je velmi šikovné zařízení, které na cestách zajistí připojení vašeho notebooku, tabletu či smartphonu s internetu. Pořídit si můžete různé modely s podporou 3G sítí, přenosem signálu přes Wi-Fi a provozem na vestavěný akumulátor. Například miniaturní TP-LINK M5350 pořídíte za necelé dvě tisícovky. Horkou novinkou je ale NETGEAR AirCard 785, s podporou LTE a rychlosti až 172,8 Mb/s při stahování, resp. 57,6 Mb/s při odesílání dat a sdílení internetového připojení přes Wi-Fi až pro 15 dalších zařízení.

netgear-aircard-785-nahled

NETGEAR AirCard 785 obsahuje výkonný vestavěný Li-Ion akumulátor, který zajistí provoz modemu po dobu až 10 hodin. V pohotovostním režimu vydrží toto malé a kompaktní zařízení s rozměry 110 × 69 × 16,6 milimetrů a hmotností 127 gramů až 300 hodin, nabíjet jej pak lze běžným síťovým adaptérem nebo micro USB kabelem; obojí je součástí prodejního balení. Mobilní přístupový bod dokáže pracovat ve dvou frekvenčních pásmech 2,4 GHz a 5 GHz a navíc v jednom okamžiku poskytne připojení až pro 15 souběžně pracujících Wi-Fi zařízení. Připojení k přístroji je snadné a rychlé díky podpoře technologie WPS, lze samozřejmě využít i manuální režim a přihlašovací jméno i heslo zadat ručně.

Pro přehled o připojení k síti a vybraných nastaveních provedených přes webové administrační rozhraní obsahuje mobilní přístupový bod AirCard 785 přehledný barevný displej s úhlopříčkou 4,5 cm. Zobrazuje mj. sílu signálu mobilní sítě, stav nabití akumulátoru, přihlašovací údaje k vlastní Wi-Fi síti, počet připojených zařízení či množství přenesených dat. Na těle přístroje lze rovněž najít jeden micro USB a dva anténní porty, navigační a napájecí tlačítka a stavovou LED diodu.

Uživatelé přístupového bodu AirCard 785 si mohou rovněž stáhnout mobilní aplikaci NETGEAR AirCard a sledovat díky ní ve svých smartphonech a tabletech informace o LTE připojení, mobilní síti a další nastavení. Aplikace je k dispozici na portálech Apple iTunes, Google Play a Amazon Appstore.

Klíčové funkce – NETGEAR AirCard 785:

  • Podpora mobilních sítí 4G LTE / 3G / 2G.
  • Souběžný provoz ve dvou frekvenčních pásmech.
  • Měření objemu přenesených dat.
  • Samostatná mobilní aplikace NETGEAR AirCard.
  • Až deset hodin výdrže vestavěného akumulátoru.
  • Možnost připojení až 15 samostatných Wi-Fi přístrojů.
  • Barevný 4,5cm LCD displej.
  • Wi-Fi síť pro návštěvníky.
  • Multi-jazykové administrační rozhraní.

Cena a dostupnost

Mobilní přístupový bod NETGEAR AirCard 785 bude možné koupit v nejbližších dnech v síti všech obchodních partnerů společnosti NETGEAR za doporučenou koncovou cenu 4 200 Kč.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud