Přejít k hlavnímu obsahu

Macbook: kalibrace baterie – prodloužení běhu na akumulátor

Pavel Trousil 21.08.2014

Pokud většinou používáte svůj MacBook tak, že je připojený k napájení, doporučuje se vždy po několika měsících provést tzv. kalibraci baterie.

apple-macbook-det-nahled

Systém pak má k dispozici stavové údaje, aby mohl optimálně udržovat baterii v kondici. Připojte svůj MacBook pomocí napájecího adaptéru, dokud se baterie zcela nenabije a LED dioda u zástrčky MacSafe nesvítí zeleně. Pak můžete s MacBookem pracovat jako obvykle, ale dbejte na to, aby baterie zůstala v plně nabitém stavu nejméně dvě hodiny.

V práci můžete nadále pokračovat, ale neodpojujte napájecí adaptér. Poté svůj MacBook odpojte a pokračujte v práci, dokud nebudete informováni o nízkém stavu baterie. Uložte pro jistotu všechny rozpracované dokumenty a používejte MacBook, dokud nepřejde do režimu spánku.

Pak je třeba nechat notebook v režimu spánku ještě nejméně po dobu pěti hodin, aby se vyčerpaly i poslední zbytky energie z akumulátoru. Na závěr je třeba znovu plně nabít akumulátor MacBooku. I v tomto případě platí, že při nabíjení můžete s notebookem klidně pracovat, ale nepřerušujte proces nabíjení. Jakmile se LED dioda u MacSafe rozsvítí zeleně, je kalibrace dokončena.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud