Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

mBank s novým internetovým bankovnictvím

Josef Mika 28.11.2013

Jedna z největších bank v ČR a na Slovensku nabídne zákazníkům nové, internetové bankovnictví s řadou funkcí a vylepšení, které jinde (zatím) nenajdete.

mBank funguje na českém a slovenském trhu už šest let. Za tu dobu získala 3,6 milióny zákazníků a je dnes 5. nevětší bankou v ČR (z hlediska počtu klientů). Jeho nové internetové bankovnictví se podle vlastního vyjádření radikálně odlišuje od dosud užívaných tabulkových přehledů a mělo by klientům podstatně usnadnit používání a především přinést zcela nové funkce. Mezi ně patří:

  • Transakční historie – automatická kategorizace provedených transakcí (až 85 %, v čase se bude tato hodnota zlepšovat, systém se sám učí)
  • Sledování příjmů a výdajů – útraty rozdělené podle kategorií a podkategorií jak v číslech, tak grafický vývoj v čase. Zákazník si může nastavit své osobní výdaje podle jednotlivých kategorií, systém pak hlídá plnění rozpočtu, případně překročení (grafické znázornění). Může mít přehled všech útrat (podle kategorií) a srovnání s plánem, přehled za poslední 4 měsíce a predikce na další 4 měsíce. Zákazník si navíc může nastavit vlastní pravidla pro kategorizaci, které jsou nadřazeny těm automatickým.
    Ihned po přihlášení bude mít klient přehled posledních 7 plateb a rozcestník na další funkcionalitu. Inteligentní vyhledávací panel umožní hledat transakce podle popisu, kategorie, částky nebo měny.

Nové internetové bankovnictví vyvíjel mezinárodní tým pro tři trhy současně (PL, ČR, SR). Na jeho přípravě se podílí 300 zaměstnanců mBank. Zákazníci mBank mohou zatím navštívit internetovou stránku www.novambank.cz, kde je umístěno startovní video a základní odpovědi na otázky spojené s přechodem na nové internetové bankovnictví. Naostro se nové internetové bankovnictví rozjede v únoru 2014. Jako první jej začnou používat zákazníci, kteří sami požádají o přednostní přístup v současném internetovém bankovnictví. Všichni zákazníci pak získají přístup do nového bankovnictví nejpozději v druhém kvartále 2014. Po přechodnou dobu bude zákazníkům umožněno využívat jak původní, tak i nové internetové bankovnictví mBank.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud