Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Microsoft už nechce hostit Android: subsystém pro androidové aplikace ve Windows přestává fungovat

Josef Mika 06.03.2024
Zdroj: Midjoureny (vygenerováno pomocí AI)

Microsoft ukončuje subsystém, který uživatelům Windows 11 umožňoval spouštět aplikace pro Android pohodlně na PC. Zjistěte, co za tímto rozhodnutím stojí a co bude znamenat pro nás uživatele.

Společnost Microsoft oznámila, že Windows Subsystem for Android (WSA) bude ukončen. Tento systém umožňoval uživatelům Windows spouštět na jejich PC aplikace pro Android. S tím je ale teď konec.

Od 5. března 2024 již není možné, aby si noví zákazníci WSA stáhli a nainstalovali. A od 5. března 2025 již nebude WSA podporován pro žádné uživatele.

Microsoft neuvedl žádné konkrétní důvody pro ukončení WSA

Windows Subsystem for Android
Microsoft dosud neuvedl žádné oficiální důvody zrušení WSA.
Zdroj: Midjoureny (vygenerováno pomocí AI)

Microsoft neuvádí žádné konkrétní důvody tohoto rozhodnutí. Předpokládá se, že svou roli mohlo sehrát právě nízké využívání WSA. WSA se nikdy nepodařilo dosáhnout kýženého úspěchu možná proto, že Microsoft tuto funkčnost nikdy příliš neinzeroval. Také její nastavení nebylo úplně jednoduché.

V každém případě tento krok Microsoftu znamená, že všechny aplikace a hry, které jsou závislé na WSA, již nebudou pod Windows fungovat. Je to škoda, protože tímto způsobem šlo ze světa Androidu dodat do Windows řadu zajímavých aplikací, které dříve nebylo možné v počítači používat. A teď to nebude znovu možné. Jednoznačný krok zpět.

Zdroj: Microsoft

Mohlo by vás zajímat


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud