Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Microsoft v srpnu plánuje povinný přechod z aplikace Pošta na Outlook

Pavel Trousil 25.07.2023

Od konce tohoto roku už nebude možné používat aplikace Pošta a Kalendář, které jsou zatím součástí Windows 10 a 11 od Microsoftu. V srpnu Microsoft automaticky převede uživatele na novou aplikaci Outlook pro Windows, která má některé funkce navíc.

Aplikace Windows Pošta a Kalendář, původně vyvinuté pro systém Windows 10, jsou i součástí systému Windows 11 a jde o snadno použitelné aplikace pro správu e-mailů a plánování událostí, úkolů a schůzek.

outlook-nahled

Zatím si můžete přechod z Pošty na Outlook jen vyzkoušet. Na konci roku budete muset na Outlook přejít, nebo si najít alternativu. | Zdroj: screenshot Pošta pro Windows.

To se však brzy změní a uživatelé si budou muset zvyknout na novou webovou aplikaci Outlook, která je již delší dobu k dispozici pro testování. Pokud si ji chcete vyzkoušet a naučit se sní pracovat, stačí v aplikaci Pošta kliknout na „Vyzkoušejte nový Outlook“. Automaticky se pak nainstaluje nová aplikace Outlook a importují se i nastavení, takže nebudete muset nic vyplňovat sami.

Nic jiného, než zvyknout si na Outlook uživatelům ani nezbývá, protože Microsoft v září 2024 začne automaticky nahrazovat aplikaci Pošta a Kalendář právě aplikací Outlook. Ke konci roku pak již nebudou aplikace Windows Pošta a Kalendář podporovány a nebudou ani k dispozici ke stažení. Samozřejmě zbývá řada bezplatných alternativ od jiných vývojářů, jako například Mozilla Thunderbird.

outlook2-nahled

Outlook má nové rozhraní i možnosti. | Zdroj: screenshot Outlook pro Windows.

Uživatelé, kteří se rozhodnou přejít na aplikaci Outlook, získají některé zajímavé funkce, například lepší integraci s jinými poskytovateli e-mailových služeb, možnost přizpůsobit si rozhraní, nové funkce kalendáře a automatickou podporu pro doručování zásilek a sledování rezervací letenek.
Zdroj : Microsoft


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme