Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Miliarda starých PC

Josef Mika 02.09.2015

Intel na veletrhu IFA představil 6. generaci svých procesorů Core, což mají být jeho dosud nejlepší CPU.

Opět se zlepšila efektivita, nová rodina procesorů Core má při nižší spotřebě vyšší výkon. Díky tomu se mohou objevit v široké řadě zařízení – od ultra mobilních mini počítačů s HDMI rozhraním, přes all-in-one desktopy, až po přístroje 2 in 1 a notebooky.

Intel odhaduje, že na světě je přes miliardu počítačů starších 3 roky a zhruba 500 milionů PC starších 5 let. Prý je právě teď vhodná doba na jejich výměnu. 14nm výrobní technologie nových procesorů Core i3, i5 nebo i7 dodává počítačům 2,5x vyšší výkon než srovnatelné CPU před pěti lety. Výdrž na baterie se zvýšila 3x a grafický výkon dokonce 30x. Nové počítače jsou při tom o polovinu tenčí, váží sotva polovinu a mají rychlejší start.

Ve spojení s Windows 10 a technologiemi RealSense bude možné zapomenout na hesla a logovat se pomocí vlastní tváře. Mimochodem, víte, že dnešní průměrný uživatel si musí pamatovat 28 hesel?

Intel se také hodně soustředí na svou iniciativu „no wires“, která má umožnit bezdrátové přenášení dat, obrazu i bezdrátové dokování. Další velkou oblastí, kde Intel cítí šanci, jsou herní počítače. Z odhadovaných 1,8 miliardy hráčů jich asi 1,2 miliardy hraje hry na PC. Proto podporuje výrobce PC v jejich snahách o zavádění nových super výkonných herních strojů, především notebooků, ale i tabletů a dokonce smartphonů. Gaming je vůbec jedním z velkých témat letošní výstavy IFA v Berlíně.

Vývoj 6. generace procesorů Intel Core trval 4 roky.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud