Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Mimořádně vybavený kompakt

redakce 25.01.2011

Panasonic Lumix TZ20 je kompaktní fotoaparát s 24mm širokoúhlým 16x zoom objektivem, který nahrává i Full HD video, ovládá se dotykovým ovládáním, má GPS modul a možnost focení ve 3D a celou řadou dalších inovací.

Kapitoly článku

Známý design, ještě menší tělo a několikanásobně větší obsah – to je kompaktní superzoom Lumix TZ20. Nový model nabízí univerzální 16x zoom objektiv s rozsahem od 24 mm. Nabízí špičkový videozáznam v nejvyšším rozlišení Full HD, schopnost pořizovat 3D snímky bez dalšího příslušenství i výborně vybavenou GPS.

Nová optika a univerzální rozsah

Lumix TZ20 je vybaven MOS snímačem s rozlišením 14,1 MPix a hlavně zbrusu novým objektivem Leica DC Vario-Elmar se zdokonaleným optickým stabilizátorem a velice kvalitním 16x optickým zoomem. Rozsah ohniskové vzdálenosti odpovídá 24-384 mm u klasického fotoaparátu.
Každý určitě ocení možnost nejen kvalitně fotografovat ale i natáčet jediným přístrojem. Fotoaparátů nabízejících videozáznam v rozlišení Full HD (1920 x 1080 bodů) je dnes více. Panasonic Lumix TZ20 záznam ukládá do formátu AVCHD rychlostí 50 okének za vteřinu. Při natáčení můžete používat zoom a dokonce i pořídit běžný snímek. Jako běžné fotografie je možné použít jednotlivá okénka videozáznamu,. Pořízené Full HD video se zaznamenává včetně stereofonního zvuku. Díky vestavěné střižně si ho můžete upravit přímo ve fotoaparátu a přes HDMI kabel rovnou pustit v televizi.

3D fotografie

S Lumixem TZ20 se nemusíte omezovat jen na běžné fotografování, můžete vyzkoušet i 3D snímky. Fotoaparát vše zvládne pomocí vlastní optiky, aniž by bylo zapotřebí další příslušenství. Po přepnutí do 3D režimu pořídí fotoaparát automaticky sérii několika snímků vybraného motivu z mírně odlišných úhlů a následně vybere dva z nich, které nejlépe vyhovují pro 3D zobrazení.

Vylepšená GPSka

Fotoaparát je vybaven vyspělým GPS systémem. V jeho databázi je nově milión zajímavých míst na celém světě. Hned se dozvíte, jaké významné kulturní, historické památky či přírodní rezervace fotografujete. GPS jednotka ukládá geografické souřadnice každé pořízené fotografie, které je možné podle těchto údajů třídit.

Snadné ovládaní přes dotykový displej

K přednostem fotoaparátu patří jednoduchý systém ovládání využívající velkého dotykového displeje s rozlišením 460 000 bodů. Dotykem libovolného místa na displeji lze na toto místo zaostřit, změřit expozici či použít zoom. Stisk displeje funguje také jako spoušť. Velikost displeje umožňuje prohlížení fotografií i videí.
A pokud by někomu model TZ20 připadal příliš sofistikovaný, může si pořídit velmi podobný model Lumix TZ18. Optika je stejná, mění se rozlišení videozáznamu (TZ18 podporuje formát 720p) a několik dalších parametrů. TZ18 nabízí méně nástrojů, zároveň jde ale o zajímavou alternativu pro všechny, kteří spoustu funkcí nevyužijí.
Lumix TZ20 i TZ18 bude na českém trhu k dispozici od března za maloobchodní cenu do 10 000 Kč, cena nižšího modelu TZ18 nepřesáhne 8 000 Kč.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud