Přejít k hlavnímu obsahu
Bezpečnost

Nabízejí peníze za nic a práci z domova. Jenže pak vám znepříjemní život

Jakub Fišer 11.08.2023

V moderní době internetu se zvyšuje zájem o práci z domova, která nevyžaduje prakticky žádnou kvalifikaci, nabízí nadstandardní ohodnocení a pasivní příjem. Bohužel, takřka většina z těchto nabídek, na které můžete narazit na sociálních sítích a v různých zákoutích internetu, je podvod.

Kapitoly článku

„Kdo by nechtěl vydělávat peníze za běžné online činnosti: vyplňování průzkumů, sledování videí, hraní her a další jednoduché úkoly? Takto podvodníci lákají oběti na některou ze stránek,“ uvádí kyberbezpečnostní společnost Kaspersky v jednom ze svých posledních výzkumů podvodných praktik na internetu.

Rychlé peníze – snadno a rychle

Existují webové stránky, které nabízí nadstandardní ohodnocení za to, že sledujete videa, klikáte na odkazy nebo sdílíte webové stránky mezi své přátele. Podvodníkům se díky tomu zvyšuje kredibilita jejich stránek, protože vyhledávací enginy jako Google (ale i další) vidí, že webová stránka má velký počet návštěv.

Některé tyto stránky nabízí ohodnocení až 200 dolarů (4 400 korun) za den, jiné slibují 1 dolar za každých 100 lidí, kteří si otevřou váš speciální odkaz, který jim pošlete. Jenomže své „vydělané“ peníze skutečně nedostanete – buď se podvodníci prostě rozhodnou vám nic nedat (proč by také museli), anebo bude jejich webová stránka zablokována dříve než stačíte vydělat nutnou částku 200 dolarů.

Komplikace může tato „brigáda“ způsobit i vašim přátelům a známým, kterým budete kódy posílat. Podvodné webové stránky totiž okamžitě požadují oprávnění posílat notifikace. A jakmile nezkušený uživatel svolí, budou mu několikrát denně chodit upozornění z prohlížeče na erotický obsah, internetový gambling a podobně.

Jak nenaletět podvodníkům?

Kaspersky také doporučuje, jak se nenechat nachytat těmito internetovými podvodníky:

  • Nevěřte slibům o snadném získání peněz
  • Nezadávejte platební údaje na pochybných webových stránkách
  • Používejte spolehlivé bezpečnostní řešení, které vás před návštěvou podezřelých stránek upozorní a vaše peníze a data se tak nedostanou do rukou kyberzločinců

Zdroj: Kaspersky


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme