Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nálož novinek pro WhatsApp: video zprávy, audio zprávy se zvýšenou bezpečností a mnoho dalšího

Jiří Palyza 27.03.2023

Oblíbený komunikátor už dávno není pouhým nástrojem pro textové chatování a bezplatné internetové hovory. Jeho prostřednictvím jsme si zvykli posílat videa, fotky, vést skupinové chaty. A vývojáři pracují na další záplavě novinek.

Kapitoly článku

Výzkumníkům ze serveru WABetaInfo se podařilo zjistit, že vývojáři WhatsAppu pracují na možnosti posílání video zpráv. Prozatím jde o verzi pro iPhony, kde by mělo být možné zasílat video zprávy podobně snadno, jako to jde v případě audio zpráv.

Uživatelé budou moci jednoduše prostřednictvím tlačítka pro záznam pořizovat video zprávy v délce až jedné minuty. Jakmile bude video odesláno, příjemci se zobrazí v kruhovém formátu s automatickým přehráváním.

Dalším zajímavým detailem je skutečnost, že tyto krátké video zprávy jsou šifrovány metodou mezi koncovými body a nelze je ukládat ani přeposílat. Povoleno je ale pořizování screenshotů.

Video zprávy by měly umožnit mnohem bohatší způsob sdělování informací, a to zvlášť v případech, kdy příjemcům chceme ukázat něco aktuálního nebo důležitého.

Uživatelé androidové verze WhatsAppu se dočkají jednorázově přehratelných zvukových zpráv

Z hlediska vyšší bezpečnosti WhatsApp podporuje možnost posílání fotek a videí, které se příjemcům zobrazí pouze jednou. Podle informací, které se objevily už v prosinci, to vypadá, že podobnou funkci vývojáři chystají i pro textové zprávy.

Ba co víc, podobnou vlastnost by mohly získat i zvukové zprávy. Pro ně bude možné také nastavit vlastnost "jednorázového přehrání", a to ve snaze zajistit vyšší bezpečnost. Takové zprávy pak ani nepůjde přehrát později, uložit, přeposlat nebo zaznamenat.

Oprava zaslaných zpráv: do 15 minut od odeslání

Vývojáři také pracují na možnosti upravovat zprávy, které už byly odeslány. Jde o jednu z velmi očekávaných funkcí uživateli a pro rychlé opravy také velmi praktickou.

Vývojáři na ni stále pracují a v nejnovější beta verzi pro iOS se v té souvislosti objevilo nové upozornění. Aplikace v něm upozorňuje na skutečnost, že odeslaná zpráva byla editována pro všechny účastníky chatu, ale změny se zobrazí pouze uživatelům nejnovější verze komunikátoru.

Jak to ale bude v případě uživatelů, kteří nemají aktualizaci na nejnovější verzi, je sice nejasné, ale problém by to být neměl. WhatsApp pravděpodobně tuto novinku uvolní až vyprší platnost všech verzí, které nejsou s touto funkcí kompatibilní. Uživatelé beztak budou nuceni přejít na nejnovější verzi komunikátoru, která bude s touto funkcí kompatibilní.

Funkce umožní opravu zaslaných zpráv bez nutnosti posílat další zprávy. Bude to možné do 15 minut do odeslání a zprávy budou označeny odpovídajícím štítkem aby bylo jednoznačné, že byly upraveny.

Zdroj: WABetaInfo


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud