Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Nejdůležitější aplikace za poslední roky? Vyzkoušejte Google Gemini na svém telefonu už teď

Josef Mika 20.02.2024
Zdroj: Google

Nový asistent s umělou inteligencí Gemini od Googlu je nyní k dispozici také jako aplikace pro mobilní telefony – zatím však ne v České republice. Ukážeme vám, jak přesto můžete začít aplikaci používat už teď.

Kapitoly článku

Google nedávno oficiálně přejmenoval svého asistenta s umělou inteligencí "Bard" na "Gemini" a vydal ho jako vlastní aplikaci. Služba se má stát komplexním hlasovým asistentem s umělou inteligencí pro smartphony.

Aplikaci zatím nelze stáhnout z Obchodu Play v EU. Uživatelé systému Android však mohou Gemini vyzkoušet už nyní, na internetu najdete několik zdrojů, odkud si aplikaci v podobě souboru APK stáhnete. Spolehlivou a bezpečnou variantou je umístění na webu německého Chipu.

Aplikaci Gemini můžete nyní používat i v EU: takto to funguje

Google Gemini
Nového asistenta s umělou inteligencí Googlu lze používat i na zařízeních českých uživatelů prostřednictvím malého triku.
Zdroj: Google Gemini

Po nainstalování k vám Gemini bude hovořit nejspíše anglicky. Nabízejí se i další jazyky (němčina, polština, italština a další), nicméně čeština mezi nimi zatím není. Přesto vám Genimi bude rozumět, pokud s ním budete komunikovat v češtině a bude vám také česky odpovídat. Samotné rozhraní aplikace ale zůstane v angličtině.

Uživatelé iPhonů nebo iPadů se naopak budou muset obrnit trpělivostí. Funkce Gemini mají být integrovány přímo do aplikace Google pro iOS.

Gemini: Co nabízí nový asistent s umělou inteligencí od Googlu

Google Gemini
Gemini obvykle funguje poměrně spolehlivě a dokonce s ním můžete mluvit i česky. Generovat obrázky ale ještě neumí.
Zdroj: Google Gemini

Google Gemini bude postupně vybaven funkcemi předchozího Asistenta Google. Gemini lze již nyní nastavit jako aplikaci Asistent pod systémem Android a aktivovat známou výzvou "Hey Google". Zatím však nejsou k dispozici všechny funkce Asistenta.

Rozsah funkcí se také liší v závislosti na regionu. Například u nás zřejmě ještě není možné generovat obrázky. Místo toho Gemini analyzuje pořízené fotografie a snímky obrazovky, což obvykle funguje docela dobře.

Zdroj: Google Geminy

Mohlo by vás zajímat


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud