Přejít k hlavnímu obsahu

Nejdůležitější technologie: Co přinese rok 2022

Pavel Trousil 17.02.2022

Navzdory pandemii a nedostatku čipů bylo v technologickém průmyslu velmi rušno. Na rok 2022 je připraveno mnoho zajímavostí.

Chip 03/2022: Koronavirus spolu s nižší výrobou v důsledku uzavření továren a dočasného zastavení výroby čipů narušil zásobování v oblasti elektronického odvětví. V předchozích měsících ještě řada společností využívala své vlastní zásoby, ty však již byly na mnoha místech vyčerpány. Spotřebitelé si nedostatku všimli patrně až v období vánočních nákupů. Herní konzole, mobilní telefony, notebooky, Wi-Fi routery nebo domácí spotřebiče: mnoho výrobků nebylo možné sehnat.

V některých oblastech je nedostatek čipů patrný již delší dobu, například proto, že zlatá horečka kolem kryptoměn vedla k tomu, že se trh s grafickými kartami vyčerpal. Poptávka po polovodičích bude v roce 2022 větší než kdykoli předtím, a to díky pokroku v oblasti řešení umělé inteligence a zvýšené poptávce po sítích 5G a cloudových službách. Přesto nás čeká v letošním roce řada zajímavých produktů. Podrobnější informace najdete v březnovém Chipu.

Obsah: Všechna témata Chipu 03/2022


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud