Přejít k hlavnímu obsahu

Nejlepší knihovny do kapsy

Michal Bareš 19.06.2023

Pokud je kniha nejlepším přítelem člověka, tak o čtečce elektronických knih to platí tisícinásobně. Otestovali jsme 15 modelů.

Chip 07/2023: Čtečky elektronických knih sice na první pohled vypadají podobně jako před několika lety, ale přesto tato praktická zařízení prochází řadou inovací a vylepšení. Mají dnes vyšší výkon, díky kterému zvládnou téměř na úrovni audioknih předčítat uložené knihy. Dále se také výrazně zvýšila jejich úložná kapacita, takže do nich nemusíme ukládat pouze textové dokumenty elektronických knih nebo grafické PDF soubory, ale poslouží i pro úschovu audioknih nebo rozhlasových her.

První čtečky měly zpravidla pouze šestipalcové monochromatické displeje bez podsvícení, dnešní moderní zařízení mívají už vždy podsvícení, často s možností úpravy barevné teploty, displeje s větší úhlopříčkou a objevují se konečně použitelné čtečky s barevným e-ink displejem. Displeje prvních čteček byly křehké a snadno se poškodily, což prakticky vždy znamenalo nákup nového zařízení. To se ale naštěstí také zlepšilo a zobrazovací panely většiny čteček mají nyní zesílenou ochranu proti poškrábání a promáčknutí. Těla nejlepších zařízení v testu jsou dále odolná proti vniknutí vody a prachu podle IPX8, takže není problém vzít si je na pláž nebo do vany. V naší testovací laboratoři jsme vyzkoušeli 15 čteček elektronických knih, které pochází převážně od tří zásadních výrobců a podívali se i na jejich méně známé vlastnosti.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud