Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nepříjemné oznamování bude brzy minulostí: Android 14 rozdělí vyzvánění

Josef Mika 31.05.2023

Většina lidí s sebou nosí mobilní telefon všude, protože je to prostě praktické. Ale buďme upřímní: někdy jsou všechny ty zvonění a notifikace prostě otravné. Android 14 by mohl přinést funkci, která tento problém vyřeší.

Android 14 by měl přinést novou funkci, která odděluje ovládání hlasitosti pro vyzvánění a oznámení. Tato změna umožní uživatelům nastavit hlasitost vyzvánění a oznámení odděleně.

To je užitečné pro ty, kteří upřednostňují jedno před druhým, neboli dávají přednost hlasitějším tónům pro hovory před oznamováním různých zpráv. Někteří výrobci ostatně již tuto funkci sami integrovali do svého uživatelského rozhraní.

android13

V současném Androidu 13 je nastavování hlasitosti vyzvánění a oznámení spojeno do jednoho. To by se mělo ve verzi 14 změnit. Zdroj: Android 13 na Google Pixel 5

Tato funkce není v současné době obsažena ani ve verzi Android 13 QPR3 Beta 3, ani v beta verzi Android 14.

Jak ukazují snímky obrazovky od 9to5Google, nový Android by přidal další posuvník pro notifikace, aby bylo možné hlasitost ovládat samostatně.

android14

Pomocí nového posuvníku pro notifikace bude možné v Androidu 14 hlasitost vyzvánění a oznámení ovládat samostatně. Zdroj: 9to5Google

Pokud tedy chcete mít vyzvánění pouze pro hovory a pro ostatní například jen vibrace, bude možné si to v budoucnu jednoduše nastavit.

Zdroj: 9to5google.com


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme