Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Netgear Push2TV nyní v HD: Bezdrátově z notebooku do TV

redakce 31.08.2011

Díky novinkám NETGEAR PTVU1000 a PTV2000 mohou uživatelé využít největších obrazovek v domácnosti – svých televizorů – i pro zobrazení obsahu displeje počítačů v nejvyšším rozlišení.

Společnost NETGEAR představila dvojici nových Push2TV HD adaptérů – modely Universal Push2TV HD Wireless PC to TV Adapter (PTVU1000) a Push2TV HD–TV Adapter for Intel Wireless Display (PTV2000). Oba adaptéry umožňují uživatelům osobních počítačů nebo notebooků se systémem Windows bezdrátově zobrazit obsah displeje na televizní obrazovce, oproti předchozí generaci navíc v plném HD rozlišení.

Velké množství současných televizorů s internetovým připojením, Blu-ray přehrávačů či herních konzol může obvykle přistupovat pouze k omezenému počtu webových stránek. Adaptéry Push2TV HD tento „handicap“ odstraňují – veškerý internetový obsah, který lze zobrazit na stolním počítači či notebooku, lze zároveň přenést i na televizní obrazovku. K takovému obsahu patří mj. videa s vysokým rozlišením, která jsou na internetu dostupná např. v rámci služeb Netflix, Vudu či YouTube, online zprávy BBC, CNN a The New York Times nebo sociální sítě Facebook, Twitter, Google+, společně s vlastním osobním obsahem, tedy fotografiemi, hudbou a domácí videotékou. Ve výčtu možností nechybí ani možnost zobrazení filmu z DVD média v počítači nebo třeba firemní prezentace.

Rozlišení videa podporované až do plného HD 1080p poskytuje obraz nejvyšší kvality s ostrými barvami i detaily při zobrazení na velké obrazovce HD TV – už tedy není nutné obléhat malé displeje notebooku či počítače při hromadném sledování multimédií, typicky rodinných videí nebo fotografií.

Oba adaptéry nabízejí stejnou funkci – bezdrátový přenos obrazu z počítačů na TV v HD rozlišení, liší se ale způsobem, jakým k tomuto přenosu dochází. Univerzálnější použití má model NETGEAR PTVU1000 – stačí připojit jeden bezdrátový adaptér o velikosti běžného USB flash disku do volného USB portu stolního počítače nebo notebooku se systémem Windows, do HD TV zapojit druhý drobný bezdrátový přijímač prostřednictvím HDMI kabelu obsaženého v balení produktu, a poté již jen provést snadnou jednorázovou instalaci softwaru. Po absolvování těchto tří jednoduchých kroků bude obsah obrazovky počítače bezdrátově zobrazen na televizoru.

Model NETGEAR PTV2000 je kompatibilní s vybranými notebooky vybavenými funkcí Intel Wireless Display, přičemž jejich uživatelům stačí pouze připojit k HD TV prostřednictvím HDMI nebo AV kabelu adaptér PTV2000 a spustit příslušnou utilitu na počítači. Funkce Intel® Wireless Display v reálném čase zachycuje plně vykreslené snímky notebookového zobrazení, odesílá video i audio přímo na adaptér Push2TV prostřednictvím technologie Intel My WiFi, a vytváří chráněné širokopásmové bezdrátové spojení mezi notebookem a adaptérem Push2TV.

NETGEAR Universal Push2TV HD Wireless PC to TV Adapter (PTVU1000) bude celosvětově dostupný přibližně v druhé polovině září letošního roku, přičemž doporučená prodejní cena by se měla pohybovat přibližně okolo 2 500 Kč s DPH. NETGEAR Push2TV HD–TV Adapter for Intel Wireless Display (PTV2000) je již v prodeji za doporučenou koncovou cenu 2 450 Kč vč. DPH.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud