Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nevíte co s penězi? Šílený ovladač pro PlayStation 5 od Razeru je dražší než herní konzole

Jakub Fišer 11.11.2022

Letití hráči již vědí, že nákupem herní konzole útrata zdaleka nekončí. Je potřeba vybavit herní knihovnu digitálními či diskovými kopiemi oblíbených titulů a bude to chtít i pořádný herní ovladač. Jeden takový nabízí firma Razer, zrovna levný ale není.

Kapitoly článku

Razer představil svou vlajkovou loď v segmentu herních ovladačů pro PlayStation 5. Je jím Wolverine V2 Pro, multifunkční univerzální ovladač s licencí pro používání na PlayStationu 5, ale i na PC. Co všechno tento kus hardwaru umí?

Razer Wolverine V2 Pro funkce

Ovladač přichází s buclatým designem, který je podle výrobce vysoce ergonomický. Bílý povrch ovladače je ve spodní části zahalen do černé protiskluzové hmoty s vroubkováním. Kromě toho Razer implementoval také vlastní standard podsvícení Razer Chroma, které lze variovat pomocí aplikace v chytrém telefonu.

Wolverine nabízí základní sadu tlačítek: 8směrový d-pad, dotykovou plošku, funkční tlačítka trojúhelník, čtvereček, kolečko a křížek, dva triggery L2 a R2, dva bumpery L1 a L2 a také dvojici analogových páček rozmístěných úhlopříčně.

Právě páčky jsou dost podstatné, můžete je totiž jednoduše měnit. Razer má v nabídce vyšší páčky s rovným povrchem, které doporučuje pro klidnou mušku kupříkladu při hře za snipera, anebo nižší páčky s vypouklým povrchem, které se prý více hodí pro dynamičtější boj (samopal, brokovnice a tak podobně).

| Zdroj: Razer / YouTube

Kromě zmíněného pak Wolverine disponuje ještě novými tlačítky, které si lze ve hře volitelně namapovat. Čtyři z nich se nachází na zádech ovladače, manipulovat byste s nimi měli pomocí prostředníků a prsteníků. Na ukazováčky jsou tu ještě střední bumpery M1 s M2. Výrobce navíc uvádí, že hráči nepřijdou o adaptivní triggery ani o haptické vibrace.

Razer Wolverine V2 Pro vstoupí na trh na samotném konci tohoto roku, 31. prosince 2022. V tuto chvíli jsou otevřené pouze předprodeje. Ty jsou ale za cenu, za kterou byste měli měli polovinu PlayStationu 5, anebo rovnou celou konzoli Xbox Series S – a ještě by vám zbylo na oběd.

Nutno zároveň poznamenat, že Razr Wolverine V2 Pro vznikl v reakci na značkový ovladač DualSense Edge přímo od Sony, který nabízí také řadu dalších tlačítek a kvalitnější zpracování.

Zdroj: Razer, Heureka


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud