Přejít k hlavnímu obsahu
časopis
Prolistovat ukázku

Říjen 2022

Dubnový Chip v prodeji od 21. září 2022.

Chip je možné číst v tištěné nebo v digitální podobě na mobilech, tabletech a počítačích.

čtenář

Pokud nechcete každý měsíc myslet na koupi časopisu, objednejte si rovnou cenově výhodné předplatné! Navíc dostanete dárek dle výběru.

chci předplatné

Co se v tomto čísle dočtete

Jak vyřešit technické problémy

PDF z Chipu 10.22

Jen těžko se dnes obejdeme bez počítače, mobilního telefonu a Wi-Fi sítě a obecně bez každodenně používaných technologií. Moderní technologie by nám sice měly ušetřit spoustu času. Ale často je tomu naopak a musíme se potácet od jednoho problému k druhému. A často se přitom stává, že chceme problém co nejrychleji odstranit, aniž bychom nějak zevrubně pátrali po jeho podstatě. Proto vám ukážeme 33 našich rychlých řešení, která můžete vyzkoušet prakticky kdykoli. 

Lepší surfování s Chromem od Googlu

PDF z Chipu 10.22

Internetový prohlížeč Google Chrome s tržním podílem přes 67 % má před všemi ostatními internetovými prohlížeči velký náskok. Důvodem je nejen přijetí prohlížeče Chrome jako jakéhosi kvazi-standardu na World Wide Webu, ale také značný rozsah jeho funkcí. Na stránkách Chipu 10/2022 vás seznámíte s některými z nejzajímavějších funkcí.

Například barevné schéma a obrázek na pozadí prohlížeče Google Chrome si můžete snadno přizpůsobit bez dlouhých odboček do hlubin nabídky nastavení. 

Pop!_OS – Linux na vzestupu

PDF z Chipu 10.22

Linuxové distribuci Pop!_OS od společnosti System76 ještě není ani pět let, ale už se jí podařilo dostat se do žebříčku pěti nejlepších distribucí podle serveru DistroWatch. System76 vyvinul Pop!_OS především jako operační systém pro své vlastní počítače s Linuxem, ale je kompatibilní i s jiným hardwarem. Podobně jako většinu ostatních linuxových distribucí tedy systém Pop!_OS může používat kdokoli, kdo o něj projeví zájem.

Velký upgrade Windows 11

PDF z Chipu 10.22

Od vydání systému Windows 11 uplynul téměř rok a nyní se čeká na první velkou aktualizaci tohoto operačního systému od Microsoftu. Ponese označení 22H2 a objeví se pravděpodobně ještě v říjnu letošního roku. Do té doby má Microsoft ještě čas odstranit co nejvíce chyb. Každopádně žádné další nové funkce už pravděpodobně nepřibudou. My jsme důkladně otestovali z podstatné části hotovou verzi, která je již několik týdnů k dispozici k vyzkoušení v rámci programu Insider.


Obsah časopisu:


Starší čísla


všechna čísla

doporučujeme


články odjinud