Přejít k hlavnímu obsahu
časopis
Prolistovat ukázku

Leden 2023

Dubnový Chip v prodeji od 14. prosince 2022.

Chip je možné číst v tištěné nebo v digitální podobě na mobilech, tabletech a počítačích.

čtenář

Pokud nechcete každý měsíc myslet na koupi časopisu, objednejte si rovnou cenově výhodné předplatné! Navíc dostanete dárek dle výběru.

chci předplatné

Co se v tomto čísle dočtete

Dobře ukryté funkce

PDF z Chipu 1.23

Možná už znáte pravidlo „80–20“ pro software? Pokud ne, tak vězte, že vyhodnocování údajů o používání softwaru opakovaně dokazuje, že většinou je využíváno pouze 20 % z nabízených funkcí. Naopak 80 % funkcí uživatelé používají jen zřídka nebo o nich možná ani vůbec nevědí. To zní dost depresivně, ale zároveň to v sobě skrývá příslib příležitostí: Pokud jste ochotni se s Windows, Office, prohlížečem nebo Androidem a iOS lépe sžít, můžete odhalit jejich skryté funkce. Pak budete schopní pracovat produktivněji, bezpečněji a pohodlněji – bez jakýchkoli dalších investic. Máme pro vás hned 70 skvělých tipů. Stojí za to je objevit, protože tak můžete získat ze svých zařízení ještě více, aniž byste museli utratit jedinou korunu. Poradíme vám, jak je najít.

Najděte a odtraňte žrouty energie

PDF z Chipu 1.23

Kam se ztrácí všechna elektřina? Tuto otázku si pravděpodobně klade mnoho majitelů domů i nájemníků při pohledu na své raketově rostoucí účty za energie. Ty stále častěji podněcují domácnosti k podrobné analýze spotřeby elektřiny. Odhalit a zlikvidovat největšího žrouta elergie v bytě pomohou spínané zásuvky s funkcí měření energie. Dokážou totiž určit spotřebu připojených chladniček, televizorů nebo tiskáren a na ně připojená zařízení lze také na dálku zapínat a vypínat prostřednictvím aplikace. Díky tomu lze alespoň jednoduchou automatizací snížit spotřebu v pohotovostním režimu. 

Dokonalé zabezpečení Windows 11

PDF z Chipu 1.23

Systém Windows 11 obsahuje celou řadu bezpečnostních funkcí. Ne všechny jsou ale ve výchozím nastavení aktivovány nebo optimálně nakonfigurovány. Projdeme s vámi tedy postupně nejdůležitější možnosti, funkce a jejich nastavení. Nejprve byste měli zkontrolovat, zda je aktivní antivirový skener a firewall a zda je váš operační systém aktualizovaný. Pro ochranu před škodlivým softwarem v reálném čase je systém Windows 11, stejně jako jeho předchůdci, vybaven specializovaným antivirovým skenerem Microsoft Defender. Přestože je to zdarma dostupný nástroj, dnes si už v testech nezávislých institucí vede docela dobře. V létě letošního roku například dosáhl maximálního skóre ve studii společnosti AV-Test. Tím se vyrovná mnoha placeným produktům na ochranu před malwarem.

Nejlepší notebooky za málo peněz

PDF z Chipu 1.23

I za příjemně nízkou cenu dnes seženete povedený notebook s pohledným šasi a vynikajícím zpracováním. Abychom vám výběr cenově dostupného notebooku usnadnili, otestovali jsme současné notebooky za méně než 25 000 Kč. Cenový rozsah testovaných zařízení je i tak značný, takže není divu, že se mezi zvolenými notebooky nachází prakticky dvě kategorie zařízení. Notebooky v cenové relaci od 15 000 do 25 000 Kč, které jsou díky výkonným procesorům schopnými pracovními stroji pro domácí kanceláře i volný čas, a modely v ceně kolem 
14 000 Kč a méně.


Obsah časopisu:


Starší čísla


všechna čísla

doporučujeme


články odjinud