Přejít k hlavnímu obsahu

Bdící oko

Josef Mika 15.08.2024
Kamera
info ikonka
Zdroj: Pixabay

Policie pro svůj monitoring stále častěji používá kamery upevněné na těle, tzv. bodyworn kamery. Pořizují obrovská množství dat, v nichž je však obtížné se vyznat. Jak najít jehlu v kupce sena a vytěžit důležité informace? Efektivně zde pomáhá umělá inteligence.

Chip 02/2025: Když po roce 2014 začala americká policie nasazovat kamery, které musí policisté při vyšetřování neustále nosit na těle, aktivisté doufali v pozitivní změnu směrem k lepší transparentnosti práce strážců pořádku. O deset let později se přísliby v oblasti bezpečnosti nenaplnily – navzdory tomu, že trh těchto zařízení vzrostl na několik miliard dolarů.

Kamery na tělech vytvářejí tisíce hodin videomateriálu, který však převážně zůstává nesledovaný. Policie někdy zpožďuje výdej materiálu a zdráhá se potrestat své zaměstnance, pokud nenosí kamery správně. Jsou-li videozáběry přesto k dispozici, jsou následně zpracovány, jenže často schází kontext a zaznamenaná videa nevyprávějí celý příběh. A především je lidskými silami téměř nemožné hodiny a hodiny videomateriálu prohledávat a nacházet v nich důkazní materiály.

Ale i zde už mohou pomoci nástroje založené na AI. Analyzují zvuk záznamů z kamer, přepíšou ho a do transkripce dodají markery – a to vše stihnou nikoli v průběhu hodin, ale minut.  Pojďte se podívat s Chipem, jak takový software funguje, kde se vyvíjí a jak se využívá. Zajímavý článek vyšel v únorovém Chipu, který je v prodeji od 29.1.

Další témata Chipu 02/2025


Máte k článku připomínku? Napište nám

Mohlo by se vám líbit


Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme