Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nokia Lumia 925

redakce 14.05.2013

Nová Nokia Lumia 925 bude jen velmi těžko konkurovat svojí předchůdkyni.

Nokia Lumia 925 bohužel nemá kovový kryt, jak by se mohlo zdát ze zveřejněných fotografií, její polykarbonátové zadní kryty budou k dispozici v bílé, šedé nebo černé barvě. Oproti své předchůdkyni, modelu 920, navíc v základní výbavě nenajdete možnost bezdrátového dobíjení – společně s NFC nabíječkou si proto budete muset pořídit i speciální kryt.

Výčtem negativ nového smatphonu od Nokie můžeme pokračovat – rozlišení 4,5" displeje s hodnotou 1 280 × 768 bodů je na poměry dnešních top modelů smartphonů opravdu málo. Potenciální kupce jistě nepotěší ani chybějící slot na paměťové karty, na které by si mohli ukládat snímky pořízené kvalitním 8,7Mpx PureView fotoaparátem. Lumia 925 se bude standardně dodávat s úložištěm o kapacitě 16 GB (Lumia 920 má plných 32 GB), speciální edice pro zákazníky operátora Vodafone bude mít kapacitu dvojnásobnou. Hmotnost telefonu klesla na příjemných 139 gramů.

Procesor o výkonu 1,5 GHz s 1 GB operační paměti nepatří na výkonnostní špičku, pro plynulý provoz operačního systému Windows Phone a jeho aplikací ovšem bohatě postačí.

Novinka Nokie, která má nahradit dosluhující vlajkovou loď Lumia 920, je v porovnání s top modely konkurence, jako jsou Samsung Galaxy S4 nebo HTC One, spíše zklamáním. Jedinou změnou k lepšímu, kterou současní majitelé Lumie 920 ocení, je totiž nižší hmotnost nového modelu. Za předpokládanou cenu kolem 15 000 Kč jsme čekali mnohem víc. Termín uvedení na český trh zatím Nokia neupřesnila.

 

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud