Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nokia N9

redakce 21.06.2011

Společnost Nokia dnes odhalila model Nokia N9 určený uživatelům, kteří vyžadují jedinečný a čistý design v kombinaci s těmi nejnovějšími technologiemi chytrých telefonů.

Nokia N9 přináší inovativní design, v němž je tlačítko pro návrat do hlavního menu nahrazeno jednoduchým gestem „swipe“. Kdykoliv pracujete v aplikaci, jednoduchý pohyb prstem od kraje obrazovky vás přivede „domů“.

 Tři základní obrazovky jsou navrženy tak, aby nabídly rychlý přístup k tomu, co lidé hledají na svém chytrém telefonu nejčastěji: jednotlivým aplikacím, upozorněním a aktualitám například na sociálních sítích a přepínáním mezi aplikacemi.

Industriální design přístroje Nokia N9 je příkladem extrémně přesné výroby. Tělo telefonu je pečlivě vyříznuto z jednoho kusu polykarbonátu a přechází plynule do zaobleného skla. Laminovaný temně černý displej způsobí, že uživatelské rozhraní doslova pluje po povrchu produktu.

 V telefonu Nokia N9 najdete nejnovější technologie: ve fotoaparátu, navigaci i zvuku, tak, aby nabídla komplexní zážitek.

Inovativně zcela bez tlačítek

Bez klávesnice a tlačítek otevírá Nokia N9 více prostoru aplikacím. 3,9“ AMOLED displej je chráněn speciálním zaobleným sklem odolným proti škrábancům. Polykarbonátové tělo Nokia N9 umožňuje vestavěné anténě dosahovat skvělých výsledků. V praxi to přináší lepší příjem signálu, lepší kvalitu hlasu a méně "spadlých" hovorů.

Fotografie, mapy a multimédia

Osmimegapixelový širokoúhlý objektiv Carl Zeiss s automatickým zaostřováním, videokamera se záznamem videa v HD rozlišení a vysoká světelnost umožňují perfektní výsledky i při nízké úrovni osvětlení. To dělá z modelu Nokia N9 jeden z nejlepších fotomobilů v historii.

Nokia N9 nabízí aplikaci Mapy - bezplatnou automobilovou a pěší navigaci s hlasovými instrukcemi. S novou dedikovanou aplikací Řízení pro použití v automobilu můžete nasednout do vozu a rovnou vyrazit k cíli.

 Videa můžete sledovat v širokoúhlém formátu 16:9. Jako první telefon na celém světě nabízí Nokia N9 dekódování Dolby Digital Plus a zpracování signálu Dolby Headphone, díky tomu máte k dispozici prostorový zvuk s jakýmikoliv sluchátky.

NFC Ready

Nokia N9 je dále vybavena nejnovější bezdrátovou technologií NFC, díky které můžete snadno sdílet obrázky a videa mezi telefony jen tím, že je na sebe přiložíte. Spárujte přístroj s jinými Bluetooth zařízeními, jako je například bezdrátový reproduktor Nokia Play 360˚ podporující NFC. Provedete spárování a pak už máte vždy prostorovou hudbu k dispozici jedním ťuknutím.

Barvy a paměť

Model Nokia N9 bude na trhu dostupný ve třech barvách – černé, magenta a cyan. Vybaven bude pamětí o velikosti 16 GB nebo 64 GB umožňující uložit obrovské množství obsahu.

Nokia N9 se dostane na pulty obchodů později v tomto roce. Ceny i dostupnost v jednotlivých zemích budou upřesněny před zahájením prodeje. 

Více informací o Nokia N9 můžete nalézt na  http://swipe.nokia.com

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme