Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nokia X – levný smartphone s Androidem

Pavel Trousil 25.02.2014

Společnost Nokia představila na MWC (Mobile World Congress ) nové smartphony s upraveným Androidem a vlastním uživatelským rozhraním ve stylu dlaždic. Zajímavá je na nich především cena začínající na 89 €.

nokia-x-nahled

Nokia představila novou rodinu mobilních telefonů Nokia X, která patří mezi řady Asha a Lumia (má jít podle Nokie o jakýsi odrazový můstek na cestě uživatelů k telefonům Lumia a přitom jim umožňuje využívat služby společnosti Microsoft jako je Skype, OneDrive či outlook.com). Smartphony z řady X jsou postavené na systému Google Android, ale mají přepracované uživatelské rozhraní na bázi dlaždic inspirovaný rodinou telefonů Lumia. Uživatelé také nemohou využívat obchod Google Play, ale musí aplikace získávat z Nokia Store.

nokia-x-family-barvy-nahled

Přímo v telefonu jsou připraveny aplikace Nokia, včetně online i offline HERE Map, navigace HERE Autem a aplikace Nokia MixRadio pro streamování hudby a stahování playlistů. Všechny telefony mají také předinstalovány aplikace a hry třetích stran, včetně Plants vs. Zombies 2, Viber, Vine a Twitter. Rodina telefonů Nokia X je také branou do světa služeb společnosti Microsoft, včetně bezplatného cloudového úložiště OneDrive. S

První z telefonů, Nokia X, přichází se 4” kapacitním IPS displejem s rozlišením 800×480 bodůa 3MPx fotoaparátem. Má rozměry 115,5×63×10,4 mm a hmotnost 129 g. Stejně velký model Nokia X+ má o něco větší operační paměť (768 MB místo 512 MB u modelu X) a dostanete k němu 4GB microSD kartu. Nokia X i X+ budou dostupné ve svítivě zelené, svítivě červené, azurové, žluté, černé a bílé barvě. Třetí člen rodiny – Nokia XL – má 5“ displej (opět jen z rozlišením 800×480 bodů) a 2Mpx přední fotoaparát pro videotelefonování a 5Mpx zadní fotoaparát vybaveným automatickým ostřením a bleskem. Nokia XL bude dostupná ve svítivě zelené, oranžové, azurové, žluté, černé a bílé barvě. Celou rodinu produktů Nokia X pohání dvoujádrový procesor Qualcomm Snapdragon a je u ní k dispozici podpora pro dvě SIM karty.

nokia-xl-nahled

Nokia XL

Nokia X se začne prodávat za cenu začínající na 89 € na trzích v oblasti Asie a Pacifiku, Evropy, Indie, latinské Ameriky, středního východu a Afriky. Nokia X+ a Nokia XL se na těchto trzích objeví počátkem druhého čtvrtletí za ceny 99 € respektive 109 € bez daní a dotací.

nokia-x-family-nahled


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud