Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Notebook s odnímatelným tabletem

redakce 18.07.2013

ASUS začal na českém trhu prodávat Transformer Book TX300, přenosné zařízení se systémem Windows 8, které v sobě kombinuje notebook s mobilitou tabletu. Součástí zařízení Transformer Book je 13,3“ tablet s procesorem Intel Core i5 Ivy Bridge a 128GB úložištěm SSD.

 

Po zapojení do dokovací stanice se Transformer Book stává notebookem se samostatným velkokapacitním pevným diskem, prodlouženou výdrží baterie a celou řadou portů. Novinka je rovněž vybavena technologií High-Speed Bridge, která umožňuje širokopásmové propojení dokovací stanice a tabletu. Transformer Book se prodává za doporučenou cenu 30 999 Kč s DPH.

 

Transformer Book charakterizuje celokovový design se soustřednými kruhy na víku. Pohání ho výkonný procesor Intel Core i5 třetí generace ukrytý v tabletu. Dokovací stanice potom potěší podsvícenou klávesnicí a velkým multidotykovým touchpadem. Tabletovou část představuje 13,3“ displej s rozlišením Full HD a krycím sklem Corning Concore odolným proti poškrábání a 10bodovou multidotykovou technologií, která umožňuje dotykové ovládání systému Windows 8 v režimu notebooku i tabletu.

Dokovací stanice i tablet obsahují každý svou vlastní baterii. V režimu notebooku vydrží Transformer Book pracovat na baterii až pět hodin, zatímco v režimu tabletu dosahuje jeho výdrž až osmi hodin. Výdrž v režimu notebooku lze navíc prodloužit až na osm hodin, pokud deaktivujete pevný disk a porty dokovací stanice a v provozu ponecháte pouze její klávesnici a touchpad. Probuzení z režimu spánku zvládne novinka během dvou sekund.

Full HD displej je typy IPS, takže zajišťuje věrné podání barev a široké 178° pozorovací úhly. Kromě toho Transformer Book nabízí nadstandardní zvuk díky kvalitním reproduktorům v režimu notebooku i tabletu. Zvukové podání ještě vylepšuje technologie ASUS SonicMaster. Tabletová část dále obsahuje přední HD fotoaparát a směrový mikrofon pro videohovory.

Transformer Book disponuje samostatným úložištěm v dokovací stanici i v tabletu. Pevný disk o velikosti 500 GB v režimu notebooku nabízí dostatečnou kapacitu pro firemní software i osobní data, zatímco 128GB disk SSD v režimu tabletu slouží jako rychlé úložiště pro systém, aplikace, filmy nebo hry. Hlavní součásti počítače jsou umístěny v tabletu, zatímco pevný disk a rozšiřující porty se nacházejí v dokovací stanici.

Model ASUS Transformer Book TX300

 • Procesor: Intel Core i5 3317U, 1,7 GHz/TurboBoost 2,6GHz
 • Operační systém: Windows 8 64-bit
 • Displej: 13,3“ Full HD (1920x1080) multidotykový displej s technologií IPS, lesklý
 • Grafická karta: Intel HD Graphics 4000
 • Operační paměť: 4 GB DDR3 1600 MHz
 • Úložiště: 500GB HDD (notebooková dokovací stanice) a 128GB SSD disk (tablet)
 • Rozhraní dokovací klávesnice: 2x USB 3.0, 1x RJ-45, 1x čtečka paměťových karet SD, 1x Mini Display
 • Rozhraní tablet: 1x micro HDMI, 1x čtečka microSD karet, 1x sluchátka/mikrofon
 • Rozměry: tablet 213 × 340 × 4–11 mm; dokovací stanice 219 × 340 × 3–12,9 mm
 • Hmotnost: Tablet 950 g; dokovací stanice 900 g
 • Napájení: Tablet - dvoučlánková baterie (5000 mAh), dokovací stanice – dvoučlánková baterie 3120 mAh)
 • Cena s DPH: 30 999 Kč

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud