Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Nová 30denní lhůta pro záchranu vaší komunikace ve WhatsAppu: mnoho uživatelů by mělo rychle reagovat

Josef Mika 21.06.2024
Zdroj: Alfredo Rivera/Pixabay

WhatsApp v současné době rozesílá svým uživatelům varování. Souvisí to s avizovanou změnou ukládání záloh historie jejich komunikace, tedy chatů, telefonátů, obrázků a videí či hlasových zpráv. Měli byste reagovat, abyste o ně nepřišli.

Někteří uživatelé aplikace WhatsApp v současné době na síti X hlásí, že obdrželi z aplikace varování. Týká se to pouze uživatelů se systémem Android, protože ti si nejčastěji zálohují svou komunikaci z WhatsAppu prostřednictvím svého účtu Google. Velikost zálohy nebyla dříve pro uživatele Androidu důležitá, protože se nezapočítávala do volného úložného prostoru Disku Google.

To se ale aktuálně mění (psali jsme o tom už zde). Záloha vašich chatů, obrázků a dalších souborů na WhatsAppu se bude nově ukládat přímo na váš Google Disk, respektive do útrob vámi vymezeného cloudu společnosti Google. 

Mohlo by vás zajímat

Zálohování aplikace WhatsApp ale nově spotřebovává volný úložný prostor na Disku Google, který tak některým uživatelům už nestačí. Je to proto, že chaty, zprávy a další soubory ve WhatsApp mohou často zabírat kolem pěti gigabajtů. Kromě toho má většina z nás na Disku Google uloženy i další soubory, například obrázky nebo e-maily. Google poskytuje zdarma jen 15 gigabajtů, které tak řada uživatelů poměrně rychle zaplní.

Pakliže tedy máte Disk plný dat z aplikace Fotky a vlastních souborů, měli byste na změnu podmínek WhatsAppu rychle reagovat.

Jaké jsou možnosti ukládání dat z WhatsAppu

WhatsApp
Vzhledem k tomu, že některým uživatelům po změně podmínek zálohování již nebude stačit úložný prostor na Disku Google, WhatsApp je nyní varuje a vyzývá k akci.
Zdroj: pikisuperstar/Freepik

Před dokončením přechodu na nové podmínky ukládání záloh však WhatsApp uživatelům odešle varování. V něm se uvádí, že nyní mají 30 dní na odstranění chatů a dat nebo na zálohování komunikace z WhatsAppu jiným způsobem. Existují různé způsoby, jak to udělat. Můžete například použít externí pevný disk nebo zálohovat chaty přímo ve svém zařízení.

Pokud chcete zůstat u služby Disk Google, můžete si také rezervovat více úložného prostoru. Za 60 korun měsíčně získáte o 100 gigabajtů úložného prostoru více. Další možností je vytvořit si další účet Google, na který se bude ukládat pouze záloha aplikace WhatsApp.

Zdroj: Google, WhatsApp


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme