Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

WhatsApp na Androidu mění důležitou funkci: co bylo zdarma, bude nově za peníze

Jakub Fišer 21.11.2023
Zdroj: PxHere

Aplikace WhatsApp mění své podmínky v oblasti zálohování vašich chatů. Možnost neomezeného bezplatného zálohování na cloudových službách Google skončí během příštího roku pro všechny uživatele na Androidu. Jak se na to připravit?

Kapitoly článku

WhatsApp čeká velká změna

Jde vlastně o celkem zásadní změnu. Do této doby bylo možné si v aplikaci na Androidu zálohovat veškerou historii chatů i telefonátů, také soubory, obrázky, videa či hlasové zprávy, zkrátka všechno možné, co jste si s jednotlivými uživateli naposílali.

Službu zálohování WhatsApp bude nabízet i nadále, pouze s tím rozdílem, že nebude neomezená pro všechny. Co to znamená? Záloha vašich chatů, obrázků a dalších souborů na WhatsAppu se bude nově ukládat přímo na váš Google Disk, respektive do útrob vámi vymezeného cloudu společnosti Google.

Pakliže tedy máte Disk plný dat z aplikace Fotky a vlastních souborů, měli byste se na změnu podmínek WhatsAppu připravit. Zhruba od poloviny příštího roku totiž budou veškerá vaše zálohovaná data ukládána na váš cloud od Googlu.

Mohlo by vás zajímat

15 GB zdarma zůstává

Výhodou stále zůstává, že Google umožňuje všem registrovaným uživatelům manipulovat s 15 GB volného místa na cloudové úložišti. Jinak si můžete další místo dokoupit: 100 GB za 60 korun měsíčně, 200 GB za 80 korun měsíčně a 2 TB za 300 korun měsíčně. Oproti tomu Apple s WhatsAppem tuto „novinku“ zavedl již dávno, jen s tím rozdílem, že jablečná firma nabízí zdarma jen 5 GB.

Nepopulární změnu v zálohách WhatsAppu oznámil Google na svém oficiálním blogu. „Důležité upozornění: zálohy aplikace WhatsApp v systému Android se brzy začnou započítávat do limitu cloudového úložiště účtu Google, podobně jako je tomu u záloh aplikace WhatsApp na jiných mobilních platformách.

Tato změna se nejprve začne zavádět pro uživatele aplikace WhatsApp Beta od prosince 2023 a poté postupně pro všechny uživatele aplikace WhatsApp v systému Android od začátku příštího roku,“ píše Google, zároveň tedy potvrdil, že do ostrého provozu přijde novinka až zkraje příštího roku.

Zdroj: Google, The Verge


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud