Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nová akční kamerka s GPS a kamerka se skvělým záznamem zvuku

redakce 16.09.2013

Akčnější, zábavnější a ve větším rozlišení. Tak vidí budoucnost snímání videí firma Sony. Na veletrhu IFA představila outdoorovou kameru Action Cam HDR-AS30V pro akčnější povahy a Music Video Recorder HDR-MV1 určený hudebním nadšencům.

Štíhlá a lehce přenosná kamerka od Sony nabízí rozhraní Wi-Fi, má GPS modul a lze ji dálkově ovládat. Je možné ji upevnit v podstatě kdekoli a je připravena zdolat všechny nástrahy. Nahrává nerozmazaná videa ve formátu Full HD a pořizujte digitální fotografie s novým obrazovým snímačem CMOS Exmor R a širokoúhlým objektivem s funkcí SteadyShot.

Funkce SteadyShot pomáhá udržet záběry bez následků otřesů kamery, které se díky tomu snadněji sledují. Kameru Action Cam chrání dodávané vodotěsné pouzdro a je až o 35% lehčí a o 25% menší než její předchůdkyně. Širokoúhlý objektiv Carl Zeiss Tessar se vyznačuje až 170° záběrem zorného pole (120° při zapnutém systému SteadyShot) a dokáže snímat panoramatické záběry.

K dispozici je několik záznamových režimů, včetně super plynulého režimu Full HD 60p/50p pro rychlé akce a dvou režimů pro pomalé snímání, např. kaskadérských kousků na kolech nebo golfových úderů. Vůbec poprvé dokáže tato kamera pořídit detailní digitální fotografie s rozlišením 11,9 megapixelu, jakož i videa ve formátu HD.

Po snímání stačí kameru prostřednictvím rozhraní Wi-Fi připojit k mobilnímu telefonu a bezplatná aplikace Sony PlayMemories Mobile vám následně umožní se podělit se o svá videa na webu. A díky podpoře rozhraní NFC je spojení s mobilním telefonem Xperia, tablety a dalšími kompatibilními zařízeními s operačním systémem Android jednodušší.

Vestavěné rozhraní Wi-Fi dokáže propojit kameru s volitelným dálkovým ovládáním RM-LVR1 vybaveným funkcí Live-View. Tento vodotěsný ovládací prvek se dá nosit na zápěstí, bezdrátově komunikuje s kamerou a umožňuje její ovládání. Dálkové ovládání je užitečné zejména tehdy, pokud je kamera namontovaná na těžko dostupném místě, jako je přilba, přední část kajaku nebo surfu. Na barevném LCD displeji dálkového ovládání zkontrolujete, zda je kompozice záběrů správná a můžete ovládat spouštění/zastavení nahrávání a volit různé režimy záznamu obrazu/digitálních fotografií.

Action Cam HDR-AS30V disponuje funkcí Map View, která sleduje váš pohyb pomocí systému GPS a dokáže tak zobrazit vaši cestu. Funkce Multi-View načte informace o rychlosti zachycené systémem GPS a v existujícím videozáznamu vytvoří další vrstvu se zobrazením rychloměru. K videokameře Action Cam je k dispozici stále větší množství příslušenství, díky kterému můžete kameru využít při nejrůznějších adrenalinových aktivitách. Nová kamera Action Cam HDR-AS30V od společnosti Sony bude v Evropě dostupná od konce září 2013.

 

 

Music Video Recorder HDR-MV1

Společnost Sony představila novinku mezi videokamerami, kterou ocení zejména uživatelé, kteří nedají dopustit na kvalitní zvuk záznamu. Hudební videorekordér HDR-MV1 umožňuje nasnímat a sdílet videa ve formátu Full HD se stereofonním zvukem v hi-fi kvalitě.

Na těle kamery je vidět kvalitní stereofonní mikrofon, který je schopen snímat zvuk v 120stupňovém úhlu. Ukazatel intenzity zvuku na displeji umožňuje snadnou kontrolu nastavení úrovní mikrofonu pro záznam nezkresleného zvuku. Případně můžete přímo k rekordéru připojit externí mikrofon.

Záznam ve formátu Linear PCM zajišťuje čistý a nekomprimovaný zvuk. Pokud nepotřebujete snímat obraz, můžete rekordér HDR-MV1 použít jako samostatné zvukové záznamové zařízení. Na výběr je i komprimovaný formát AAC, který je vynikající pro rychlé nahrávání na web.

Širokoúhlý objektiv Carl-Zeiss dokáže snímat obraz v 120stupňovém úhlu a zachytí tak celou scénu – od maličkých zkušeben až po velká pódia. Další z řady užitečných funkcí je automatická synchronizace zvuku s obrazem. Vestavěné rozhraní bezdrátového připojení Wi-Fi spojí rekordér HDR-MV1 s vaším mobilním telefonem nebo tabletem a umožní vám nahrát videa na internet bez potřeby osobního počítače. Stačí se rekordéru pouze dotknout zařízením s operačním systémem Android a rozhraním NFC a videa se přenesou pro sdílení na web (pouze videa). Dokonce můžete svůj mobilní telefon použít jako praktické dálkové ovládání a spustit nahrávání nebo zkontrolovat záběr kamery. Nový hudební videorekordér HDR-MV1 od společnosti Sony bude v Evropě dostupný od konce listopadu 2013.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud