Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nová kniha pro náctileté uživatele internetu

redakce 19.12.2013

Sdružení CZ.NIC rozšiřuje svou knižní edici o nový přírůstek. V pořadí již sedmý titul má název Buď pánem svého prostoru (anglicky Own Your Space) a jeho autorkou je Linda McCarthy, uznávaná bezpečnostní expertka s více než dvacetiletou zkušeností v oblasti bezpečnostních auditů a poradenství. 

Elektronická verze knihy je volně ke stažení na https://knihy.nic.cz. Na této internetové adrese si mohou zájemci objednat také tištěnou verzi, kterou získají za 199 korun, v případě objednání přes IPv6 je její cena o 30 korun nižší. Tištěné publikace bude CZ.NIC rozesílat na začátku nového roku.

edice-cznic-bud-panem-sveho-prostoru-nahled

„Kniha buď pánem svého prostoru je obsáhlým a kvalitním zdrojem informací o počítačové bezpečnosti a rizicích spojených s používáním Internetu, jak pro náctileté uživatele, tak pro jejich rodiče. Nevím o žádné jiné knize dostupné v českém jazyce, která by takto názorně a přitom nekomplikovaně seznamovala uživatele s riziky, na která by měli být při používání Internetu připraveni. Publikace by určitě neměla chybět v knihovničce žádného teenagera aktivně používajícího Internet.“ píše v knižní předmluvě Pavel Bašta, bezpečnostní analytik sdružení CZ.NIC.

Mezi prezentovanými tématy najdou čtenáři například kyberšikanu, dozví se, jak předejít zavirování počítače, jak si zachovat soukromí na sociálních sítích nebo jak se nestát obětí zákeřných uživatelů Internetu. Dále se setkají s termíny jako je rhybář, hacker nebo cracker. Autorka se v knize věnuje i techničtějším tématům jako jsou pozadí fungování internetového připojení nebo možnosti bezpečného nastavení domácí WiFi sítě.

Linda McCarthy je uznávaná autorka a bezpečnostní expertka s více než dvacetiletou zkušeností z oblasti bezpečnostních auditů, poradenství a školení. Působila na pozici ředitele oddělení internetové bezpečnosti ve společnosti Symantec nebo jako manažer oddělení bezpečnostního výzkumu a vývoje ve společnosti Sun Microsystems. Linda McCarthy je také zakladatelkou společnosti Network Defense. V roce 2004 získala prestižní ocenění Women of Influence v oblasti počítačové bezpečnosti, kterou udělují časopis CSO a společnost Alta Associates. Pro společnost Symantec vytvořila internetový vzdělávací program pro mládež. Knihu Own Your Space vydala v roce 2006.

Zdroj: TZ CZ.NIC.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud