Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nová produktová sada od Adobe podporuje tablety

redakce 13.04.2011

Nové vydání přináší inovace pro Flash, HTML5, video, mobilní aplikace a nástroje pro digitální publikování. Společnost představuje nový model platby za software formou předplatného a do tvůrčího pracovního postupu zahrnuje tablety.

Kapitoly článku

Společnost Adobe Systems představila novou produktovou řadu Adobe Creative Suite 5.5, která umožňuje návrhářům a vývojářům zaměřit se i na rozvíjející se platformy smartphonů a tabletů. Adobe nyní plánuje představovat nové verze Creative Suite v 24měsíčních intervalech a počínaje Creative Suite 5.5 uvolňovat důležitá vydání i v průběhu tohoto cyklu.
Premiéru má také cenově dostupný a flexibilní cenový plán založený na předplatném, který bude vhodný zejména pro zákazníky, kteří chtějí využívat vždy nejnovější verzi Creative Suite, anebo třeba jen chtějí poprvé software vyzkoušet. Nová vydání nazvaná Subscription Editions zajistí, že zákazníci budou pracovat s nejaktuálnější verzí softwaru, aniž by museli platit plnou cenu.

Počítá se s tablety

Nová sada Creative Suite 5.5 Web Premium Suite nabízí inovace v autorských nástrojích pro HTML5 a Adobe Flash. Toto vydání návrhářům a vývojářům pomáhá a umožňuje dodávat mobilní aplikace pro Android, BlackBerry Tablet OS, iOS a další platformy, pomocí HTML5 vytvářet vizuálně bohatý, na prohlížeči založený obsah pro různé displeje, a využívat Flash Player pro poskytování video obsahu, her pro volný čas a vizuálně i funkčně bohatých internetových aplikací.
Představenými výrobky pomáhá Adobe integrovat tabletová zařízení do tvůrčích pracovních postupů. Nový skriptovací engine v Adobe Photoshopu a rozšířený Photoshop Software Development Kit (SDK) umožňují vývojářům vytvářet aplikace pro tablety, které spolupracují s Photoshopem na platformách Android, BlackBerry nebo iOS. Společnost Adobe také představila tři nové aplikace pro iPad, které demonstrují využití tabletů pro řízení obvyklých pracovních postupů ve Photoshopu – Adobe Color Lava pro Photoshop, Adobe Eazel pro Photoshop a Adobe Nav pro Photoshop.

Další novinky pro video a audio

Pro tvůrce video a audio obsahu přináší sada Adobe Creative Suite Production Premium vylepšení workflow, kreativní inovace a nové výkonné editační schopnosti pro zvuk. Jako jednu z novinek ve výkonném Adobe Merkur Playback Engine, který byl uveden v Adobe Premiere Pro CS5, rozšiřuje hardwarovou podporu grafických procesorů (GPU) tak, aby zahrnovala notebooky a více grafických karet, které umožňují uživatelům otevírat rychleji projekty, dostávat zpětnou vazbu v reálném čase a pracovat hladce při vyšším rozlišení.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud