Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nové tablety Lenovo IdeaPad K1 a ThinkPad Tablet

redakce 30.08.2011

Společnost Lenovo představila své první tablety s operačním systémem Android. IdeaPad Tablet K1 je určen pro běžné uživatele a ThinkPad Tablet je vyroben hlavně pro firemní zákazníky. Nové tablety jsou vybaveny systémem Google Android 3.1, mají 10,1“ displeje s rozlišením 1280 x 800 bodů a jsou postaveny na procesoru NVIDIA Tegra 2

 

IdeaPad K1 Tablet
Mobilní tablet IdeaPad K1 váží 750 g včetně akumulátoru a nabízí připojení přes integrovaný Bluetooth a Wi-Fi 802.11n (verze s 3G se zatím na našem trhu neprodává). Bude se prodávat v bílé a červené barvě, výhledově Lenovo uvažuje i o uvedení hnědého a černého modelu. V ceně tabletu je řada předinstalovaných aplikací v hodnotě více než 50 USD, včetně titulů jako Angry Birds, Kindle E-book Reader a Documents to Go.

Tablet umožňuje neomezené prohlížení internetových stránek včetně videa ve formátu Flash 10.3 a uživatelé si budou moci pronajímat filmy s DRM ochranou. Exkluzivní aplikace Lenovo SocialTouch sdružuje do jednoho rozhraní řadu komunikačních prostředků včetně nejoblíbenějších sociálních sítí a chatů. Lenovo IdeaPad K1 Tablet je vybaven dvoumegapixelovou kamerou na přední a pětimegapixelovou na zadní straně. Kromě sledování filmů na 10,1“ displeji s rozlišením 1280 x 800 bodů mohou uživatelé připojit tablet pomocí mini HDMI konektoru i k velkoplošné televizi. Doporučená cena 16GB modelu byla stanovena na 9990 Kč vč. DPH a 32GB modelu na 11 500 Kč.

ThinkPad Tablet

Firemní ThinkPad Tablet kombinuje multimediální funkce a zábavu tabletu IdeaPad K1 s bezpečností a spolehlivostí potřebnou pro business segment. ThinkPad Tablet obsahuje volitelně digitalizační pero, standardní USB port, slot na SD karty v plné velikosti a mini HDMI konektor pro připojení externích displejů a projektorů, stejně jako volitelné pouzdro s klávesnicí a optickým TrackPointem.

S vrstveným zabezpečením dat zůstanou data na ThinkPad Tabletu v bezpečí a zařízení může být snadno podporované IT manažery díky sadě řešení od obchodních partnerů, která zahrnuje software Computrace na ochranu proti krádeži s možností znepřístupnit tablet, pokud dojde ke ztrátě zařízení nebo k jeho odcizení. Další bezpečnostní funkce zahrnují podporu virtuálních aplikací se software Citrix, jednoduché dálkové nasazení aplikací s LanDesk a podporu bezpečného e-mailu dostupnou od Good Technology.

ThinkPad Tablet, který váží 730 g, má 10,1" WXGA (1280×800) IPS displej s pozorovacím úhlem 178° a krycím sklem Corning Gorilla Glass odolným proti poškrábání.  V ceně je aplikace Documents to Go pro práci s dokumenty MS Office, stejně jako řada dalších aplikací. Zajímavostí je možnost využít 2GB cloud úložiště. Stejně jako IdeaPad obsahuje i ThinkPad Tablet mini HDMI port pro připojení externího televizoru či projektoru. Uživatelé mohou pohodlně synchronizovat klíčové soubory a složky s tabletem pokaždé, když se připojí ke svému počítači s operačním systémem Windows 7. V kombinaci s aplikací, jako je ooVoo, umožňuje duální HD kamera pohodlné videokonference. Uživatelé mohou zůstat v kontaktu s přáteli a obchodními partnery prostřednictvím aplikace Lenovo SocialTouch, která umožňuje používat sociální sítě, e-mail a kalendář v jednom snadno použitelném rozhraní.

ThinkPad Tablet se může připojit k celé řadě zařízení a sítí bez pomoci IT administrátorů. Uživatelé mohou pomocí speciálně certifikované aplikace Good for Enterprise využít hesla k firemní síti pro přístup k jejich zařízení a k připojení k firemním e-mailům. IT manažeři mohou jednoduše vytvořit firemní instalace s unikátním přístupem díky Lenovo Image Technology Center, stejně jako sdílet a distribuovat firmou zakoupené nebo vyvinuté aplikace na řadu zařízení prostřednictvím vlastního firmou kontrolovaného Lenovo App Store. A co je nejdůležitější, uživatelé budou mít možnost chránit důvěrná data bezpečnostními funkcemi včetně šifrování karty SD, znepřístupnění ztraceného zařízení a software na ochranu proti krádeži.

16GB ThinkPad Tablet s Wi-Fi se bude prodávat za cenu 11 750 Kč vč. DPH a digitizéru (elektronického pera). 32GB ThinkPad Tablet s Wi-Fi se bude prodávat za cenu 13 050 Kč vč. DPH. 64GB ThinkPad Tablet s Wi-Fi a 3G připojením se bude prodávat za cenu 16 900 Kč vč. DPH.  K dispozici bude také pouzdro s integrovanou klávesnicí a optickým TrackPointem za cenu 2 130 Kč vč. DPH.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud