Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nové verze odlehčených nástrojů

redakce 21.10.2011

Aplikace Photoshop Elements a Premiere Elements firmy Adobe Systems jsou nyní dostupné ve verzi s pořadovým číslem 10. Prodávají se zvlášť i dohromady v balíku pro Windows i Mac a nabízí řadu nových funkcí.

Kapitoly článku

Společnost Adobe Systems představuje balík Adobe Photoshop Elements 10 a Adobe Premiere Elements 10 pro Windows a Mac - nejnovější verzi foto a video editačního software pro koncové spotřebitele. Software, který je k dispozici jako dvojice samostatných produktů nebo jako jeden prodejní balík Photoshop Elements 10 & Adobe Premiere Elements 10, nabízí dvě kompletní řešení pro oživení fotografií nebo videa.

Adobe Photoshop Elements 10

Program Photoshop Elements 10 je určený pro úpravy fotografií a nabízí kompletní řešení s výkonnými a přesto snadno použitelnými funkcemi. Program umožňuje koncovým uživatelům fotografie organizovat, upravovat i sdílet.
Noví průvodci úpravami, s nimiž i začátečníci vytvoří například efekt malé hloubky ostrosti, pomohou vytvořit zajímavé snímky téměř každému. Funkce Picture Stack navrhne zábavné rozvržení snímků, Ortonův efekt zase dodá snímkům zasněnou atmosféru pomocí rozptýleného světla.
Nové textové funkce, které si oblíbí především milovníci vzpomínkových fotoalb, umožňují přidávat k fotografii zakřivený a plynoucí text, který automaticky sleduje obrys předmětu, vlastní cestu nebo jiný tvar. Funkce Smart Brush pro malování efektů do vybraných oblastí fotografie nyní nabízí 30 nových efektů jako Pencil Sketch a Oil Pastel.
Photoshop Elements 10 uživatelům přináší nejen zábavu při úpravách, ale také usnadnění při organizaci fotografií. Object Search automaticky vyhledá na fotkách objekty, jako jsou turistické atrakce, květiny nebo domácí zvířata. Elements Organizer může dokonce automaticky detekovat duplicitní nebo hodně podobné fotky, takže uživatelé mohou vyčistit a odstranit snímky, které nepotřebují či rychle seskupit soubory podobných fotografií. Fotografičtí nadšenci, kteří si pořizují také videozáznamy, mohou nahrávat své klipy přímo na Facebook nebo YouTube.
Uživatelé aplikací Facebook, Flickr, YouTube nebo Photoshop.com, mohou sdílet fotografie přímo z prostředí Elements Organizeru a následně je zobrazit. Nabízí tak kompletní sadu pro sdílení v dnešním mobilním světě.

Adobe Premiere Elements 10

Jde o výkonný program pro editaci videa. Určený je pro koncové uživatele a nabízí funkce, kterými lze kolekci záběrů rychle upravit na trvalé filmové vzpomínky, které lze poté sdílet a sledovat. Zdokonalovat jas je snazší díky technologii barevných korekcí Adobe Photoshopu pro video, novým nástrojům pracujícím na jedno klepnutí a předdefinovaným stylovým korekcím. Aplikací nových témat InstantMovie se automaticky vytvoří videa během několika sekund.
S Adobe Premiere Elements 10 mohou uživatelé měnit i jednotlivé fotky na zábavná videa tím, že využijí pohybů se změnou pozice a velikosti, a přidají tak snímku na dramatičnosti a upoutají pozornost. Automatizovaná funkce nalezne obličeje lidí pomocí inteligentního rozpoznávání tváří a funkce „pan and zoom“ zavede pozornost na nejdůležitější partie fotografie.
Jakmile uživatelé zdokonalí své filmy, nabízí Adobe Premiere Elements nástroje pro jejich sdílení. Kromě exportu ve formátu AVCHD umožňuje vypalovat HD videa, v prostředí Elements Organizeru lze videa nahrávat přímo na Facebook a YouTube. Pro více úložného prostoru a inspirace si mohou uživatelé zakoupit službu Adobe Premiere Elements Plus, nabízející 20 GB úložného prostoru pro automatické online zálohování a sdílení (až 15 000 fotografií nebo čtyři hodiny videa v DVD kvalitě), spolu s přístupem k rozsáhlé knihovně návodů, předloh, šablon, filmových témat a efektů.

Cena a dostupnost

Balík Adobe Photoshop Elements 10 a Adobe Premiere Elements 10 je k dispozici za cenu 2 790 Kč bez DPH. Samostatná verze Adobe Premiere Elements 10 stojí 1 840 Kč bez DPH, Adobe Photoshop Elements 10 také 1 840 Kč bez DPH.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud