Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Novinky od Applu budou 6. června

redakce 02.06.2011

V pondělí 6. června vystoupí Steve Jobs na již tradiční konferenci pro vývojáře aplikací pro iOS - Worldwide Developers Conference (WWDC). Oznámí zde několik novinek, mimo jiné nové verze operačních systémů Apple.

Kapitoly článku

Konference začne v 10 hodin dopoledne kalifornského času (19 h v ČR). Už dnes víme, že dojde k představení nového operačního systému Mac OX X Lion a operačního systému pro mobilní zařízení iOS 5. Zároveň Apple představí svojí novou cloudovou službu iCloud. Veškeré detaily o vylepšeních a nových službách budou k dispozici 6. června.

iWorks pro iPhone a iPod touch

Apple také oznámil zpřístupnění balíku aplikací iWorks (Pages, Numbers a Keynote) i pro iPhone a iPod touch. Aplikace prošly úpravami, které umožní používání i na menších displejích s maximálním využitím dotykových pokynů.
Aplikace Keynote, Pages a Numbers importují a exportují dokumenty z aplikací iWork pro Mac a Microsoft Office, bezdrátově tisknou prostřednictvím technologie AirPrint a obsahují témata a šablony navržené společností Apple. Všechny aplikace iWork nabízejí vylepšenou správu dokumentů pomocí miniatur, které umožňují rychle najít požadované soubory, organizovat je a seskupovat do složek pomocí intuitivních gest. Pomocí tlačítka Tools (Nástroje) na panelu nástrojů můžete sdílet prezentaci, dokument nebo tabulku, aniž byste aplikaci opustili.
Keynote umožňuje vytvářet prezentace včetně animovaných grafů a přechodů. Svou prezentaci si můžete prohlédnout přes celou obrazovku na displeji s vysokým rozlišením Retina, nebo můžete mobilní zařízení připojit k projektoru nebo HD televizi a promítnout širšímu publiku. Pomocí samostatně dostupné aplikace Keynote Remote můžete z přístroje iPhone nebo iPod touch ovládat prezentaci Keynote na libovolném zařízení iOS nebo počítači Mac.
Pages je textový procesor pro mobilní zařízení. Využívá displej s vysokým rozlišením Retina, jímž jsou vybaveny přístroje iPhone 4 a iPod touch. Práci s textem na přístroji iPhone nebo iPod touch usnadňuje funkce Smart Zoom, která při editaci automaticky zoomuje na kurzor a po dokončení práce opět zobrazení odzoomuje.
Numbers pomocí gest Multi-Touch a inteligentní klávesnice umožňuje vytvářet tabulky s více než 250 funkcemi, flexibilními tabulkami a grafy. Aplikace Numbers stejně jako Pages využívá displej s vysokým rozlišením Retina a funkcí Smart Zoom. Keynote, Pages a Numbers jsou univerzální aplikace, které fungují na přístrojích iPad a iPad 2, iPhone 3GS a iPhone 4, iPod touch třetí a čtvrté generace. Aplikace Keynote, Pages a Numbers jsou k dispozici v obchodě App Store, každá za 7,99 eura pro nové uživatele nebo jako bezplatná aktualizace pro existující zákazníky aplikací iWork pro iPad. Aplikace Keynote Remote se prodává v obchodě App Store samostatně za 0,79 eura.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud