Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nový dvoupásmový router ZyXEL NBG5615

redakce 25.06.2013

Díky svým třem anténám a podpoře dvou pásem dosahuje NBG5615 přenosové rychlosti až 750 Mb/s a zajišťuje vysokou kvalitu přenosu mnoha HD médií současně.

NBG5615 podporuje dvě přenosová pásma – 2,4 GHz a 5 GHz – a proto dokáže přenášet data rychlostí 300 Mb/s (2,4 GHz) a 450 Mb/s (5 GHz). Pokročilá funkce QoS a funkce pro správu přenosového pásma zaručují stabilitu a spolehlivost připojení mnoha zařízení fungujících v domácí síti. Kromě toho je tento router vybaven funkcí NetUSB, díky níž může sdílet zařízení připojená k USB portu v síti. ZyXEL NBG5615 je efektivní síťový produkt určený pro multimediální datový streaming, například při přehrávání HD video a audio souborů, hraní online her, stahování a prohlížení multimediálního obsahu na webu, jakož i sdílení souborů pomocí vestavěného serveru FTP/SMB/CIFS.

ZyXEL NBG5615 se vyznačuje konstrukcí se třemi dvoupásmovými anténami podporujícími technologii MIMO. Tento router používá také inteligentní anténní technologii SmartRange, jež zajišťuje optimální dosah signálu. K signálu má proto uživatel snadný přístup v různých místnostech v celém domě či bytě. Kromě toho je produkt vybaven čtyřmi porty pro gigabitový Ethernet, které umožňují připojení k multimediálním serverům či přehrávačům rychlostí až desetkrát vyšší než u standardních ethernetových sítí.

NBG5615 umožňuje vytvořit oddělenou bezdrátovou síť pro hosty. To znamená, že členové rodiny mohou využívat multimediální streamy a současně může být hostům poskytnut přístup pouze k webovým stránkám, aniž by byl ohrožen důvěrný charakter sítě, jakož i souborů a zařízení, které se v ní nacházejí.

Router dále obsahuje vyspělé konfigurační funkce, 64/128bitové zabezpečení WEP, WPA, WPA2, WPA-PSK a WPA2-PSK, a také SPI firewall. Přístup k síti Wi-Fi je řízen hardwarovou funkcí pro zapínání a vypínání rádiového modulu a časovým plánem fungování bezdrátové sítě.

Zdroj: TZ ZyXEL.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud