Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nový tablet Sony Xperia Tablet S

redakce 19.09.2012

Sony dnes začalo v ČR prodávat nový tablet Xperia Tablet S. Oproti staršímu Tabletu S je tenčí, lehčí, výkonnější a je vyroben z lepších materiálů. Kromě designu je zajímavý částečnou odolností proti postříkání, slotem pro SD kartu, zajímavými aplikacemi i řadou příslušenství. Nejlevnější verze se bude prodávat za doporučených 10 990 Kč.

 

 

 

Tabletů je na trhu nepřeberné množství a zájem o ně stále stoupá. Málokterý z velkých výrobců elektroniky si dovolí tento trend ignorovat a Sony není výjimkou. Minulá verze Tabletu S se odlišovala od konkurence hlavně unikátním ergonomickým řešením s jednou tlustší stranou, díky kterému mohli uživatelé držet tablet v ruce podobně jako časopis nebo knížku. Nová verze se jmenuje stejně, jen před označením Tablet S přibylo slůvko Xperia, a na minulý model navazuje i v tomto ohledu.

Hardwarovými vnitřnostmi Xperia Tablet S nijak nevybočuje z řady ostatních „prémiových“ tabletů. Uvnitř těla s IPS displejem o úhlopříčce 9,4“ a rozlišení 1280 x 800 bodů najdeme čtyřjádrový procesor Tegra 3, který pohání operační systém Android ve verzi 4.0.3 (ICS), obohacený o pár zajímavých aplikací Sony, k nim se ale vrátíme dále. Potěšila nás přítomnost slotu pro vložení plnohodnotné SDHC karty s maximální podporovanou kapacitou 32 GB. Kapacita vnitřní paměti bude u modelů prodávaných v ČR 16 a 32 GB, v 32GB verzi se bude prodávat i model s 3G modemem. Kromě standardních bezdrátových adaptérů Wi-Fi a BT je Xperia Tablet S osazen i infračerveným portem, kterým lze ve spolupráci s předinstalovanou aplikací snadno ovládat televizor a další domácí zařízení. Určitou zvláštností tohoto tabletu je dále částečná odolnost proti polití tekutinami. Xperia Tablet S není úplně vodotěsný, takže do vany bychom jej nebrali, ale když na něj převrhnete sklenici vody, měl by vydržet.

Sony připravilo pro nový Tablet S několik aplikací, z nichž se nám po krátkém seznámení (zařízení na test nám dorazí v nejbližší době) líbila kromě dálkového infraovladače hlavně možnost přepnout tablet do režimu Host, ve kterém tablet pracuje pouze s aplikacemi, které každému z až dvanácti profilů nastaví majitel tabletu. Díky tomu pak můžete půjčit tablet dětem bez obav, že se vám budou prohánět v elektronické poště, nebo že si na vaši platební kartu objednají spoustu zajímavých placených aplikací. Podobně praktické řešení zatím v tabletech chybělo. Při testu ještě musíme zjistit, zda lze některému z Hostů přiřadit funkci „vítanějšího hosta“, který by mohl používat jinak vlastní e-mailový účet, ale předpokládáme, že to nepůjde.

Mezi další aplikace patří Socialife, což je v podstatě rozhraní, které na plochu jedné obrazovky sjednotí více klientů sociálních sítí a nejoblíbenějších zdrojů multimediální internetové zábavy. Více opět až po delším testu. O hudbu a video se stará aplikace Walkman, díky níž lze nejen spravovat a třídit videa a hudbu, ale snadno k nim dohledávat sekundární informace (covery, texty písní, fotografie...) z internetu. O fotografie pořízené 8Mpix zadní kamerkou (nebo 1Mpix kamerkou přední) se postará aplikace Album.

Sony k novému tabletu uvádí i řadu příslušenství v podobě několika stojánků a držáků. Při krátkém seznámení se nám nejvíc líbil obal s integrovanou dotykovou klávesnicí, který se prodává extra za cca 2 500 Kč.

Podle informací od výrobce by měl tablet na 22Wh baterii vydržet pracovat okolo deseti až dvanácti hodin. Rozměry jsou 240 x 174,4 x 8,8-11,85 mm a hmotnost bez obalu 570 gramů.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud