Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Oblíbenější než YouTube a WhatsApp: tyto aplikace uživatelé stahují nejvíce

Jiří Palyza 25.09.2019

YouTube, WhatsApp nebo Google Mapy. Všechny tyto aplikace vypadají na slibné kandidáty nejstahovanějších titulů. Realita je ale poněkud jiná.

Světově nejstahovanější aplikace pochází z Číny a za měsíc zaznamenala 63 milionů stažení pro Android a iOS. Očekávané hity tak zůstávají pozadu.

Každý měsíc nabízí analytická platforma Senzor Tower hodnocení nejpopulárnějších aplikací na světě. To obvykle obsahuje několik překvapení. Podobně tomu je i u statistik za měsíc srpen 2019. U přehledu nejvíce stahovaných titulů pro iOS a Android neobsadily jako obvykle nejvyšší příčku WhatsApp, Facebook nebo YouTube. Na čelní pozici je vystřídala čínská aplikace TikTok, která boduje především u mladého publika. S počtem více než 63 milionů stažení během jednoho měsíce nedává svým konkurentům sebemenší šanci.

Pokud vás minulo "hype" TikToku, kterému podlehla celá Evropa, je fér uznat, že TikTok je chytlavou zábavnou aplikací, prostřednictvím které zejména mládež nahrává a sdílí videa. Maximálně 15sekundová hudební videa, vlogy nebo komediální klipy ve svislém formátu lze upravovat pomocí filtrů a časových střihů. Současní influenceři na TikToku mají miliony sledujících.

Top 10 aplikací: TikTok předstihl všechny ostatní

top10-apps-downloads

Nejstahovanější aplikace: přehled celosvětově nejoblíbenějších aplikací pro Android a iOS.

Postupné pořadí nejstahovanějších aplikací zobrazuje grafika od Sensor Tower. Díky téměř 58 milionům instalací je Whats App stále na druhém místě v žebříčku nejpopulárnějších aplikací pro Android a iOS. Třetí a čtvrtou příčku obsazují Facebook Messenger a Facebook.

Mnohem méně známá je oproti tomu například aplikace na 6. místě. SHAREit pro Android a iOS slouží pro jednoduché vyměňování souborů mezi smartphony nebo jejich posílání do blízkého počítače. Do předních pozic se také dostala jedna ze služeb Google. Google Play Services for AR je název služby pro zprostředkování rozšířené reality. Běží na pozadí a zážitek zprostředkovává na telefonech Android. Uživatelé ji ale zpravidla neinstalují samostatně, obvykle je připravena už při dodání nového výrobku.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit








Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme